23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ostrzega potencjalnych migrantów, aby zamknęli granicę z Białorusią

WARSZAWA, Polska (AP) – Polski rząd pracuje nad uszczelnieniem granicy z Białorusią i ostrzeżeniem imigrantów przed wjazdem do Unii Europejskiej – powiedział we wtorek wiceminister spraw zagranicznych.

Ambasadorowie Polski na Bliskim Wschodzie iw Afryce rozmawiają z lokalnymi mediami i publikują wiadomości w najpopularniejszych kanałach komunikacji, aby ludzie nie próbowali tego robić nielegalnie. Wjazd do UE przez Białoruś– powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridas.

Wielu imigrantów, głównie z Iraku, zmarło z wycieńczenia, gdy wędrowali z Białorusi do Polski przez lasy i bagna. Jak powiedział Presidas, polscy dyplomaci rozmawiają z urzędnikami państwowymi w niektórych krajach, aby zwiększyć ich świadomość oraz ostrzec i chronić swoich obywateli.

„Chcemy pomóc tym ludziom, dlatego nasze działania dyplomatyczne w tych krajach… i nasze ostrzeżenia, że ​​mogą paść ofiarą rozczarowania” – powiedział.

Członkowie UE Polska i Litwa zmierzyli się ostatnio z presją migracyjną z granicy z Białorusią. Oskarżyli białoruski rząd o wydawanie bezpłatnych wiz turystycznych i celowe wprowadzanie ludzi w błąd, że mogą wjechać do Unii Europejskiej nielegalnie wjeżdżając do sąsiednich krajów.

Rządy Polski i Litwy strzegły swoich granic silną strażą, żołnierzami i płotami z drutu kolczastego, oskarżając Białoruś o działanie w odwecie za zachodnie sankcje.

Fabrice Legeri, dyrektor zarządzający Frontexu, europejskiej firmy zajmującej się ochroną granic, odwiedził granicę Polski z Białorusią i był „pod wrażeniem środków zastosowanych do zabezpieczenia granicy”, powiedział Frontex.

Lechery podziękował Polsce za współpracę z Frontexem „od początku kryzysu” na granicy Polski z Białorusią.

Ocena ta wykazała, że ​​polska straż graniczna dobrze wykonuje swoją pracę i że wzmocnienia Fronteksu nie są wymagane, co zaleca Komitet Wykonawczy UE.

Organizacje humanitarne a Polska Wpływowy Kościół rzymskokatolicki Polski rząd został skrytykowany za przekierowanie grup imigrantów, w tym rodzin z dziećmi.

Tymczasem białoruscy ustawodawcy głosowali za zawieszeniem umowy z Unią Europejską, która pozwoliłaby byłemu Związkowi Radzieckiemu na wycofanie imigrantów, którzy przekroczyli jego terytorium i nielegalnie wkroczyli do obozu.

READ  Delegaci Miast Siostrzanych Tylera dołączają do grilla, tańca w dyplomacji obywatelskiej w Polsce

___

Śledź relacje AP dotyczące migracji https://apnews.com/hub/migration