22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ogłosi więcej kontroli epidemii w tym tygodniu – PM

4 maja 2021 r. w Warszawie ludzie noszący maski ochronne przemaszerowali przez centrum miasta, gdy rząd rozluźnił kontrolę nad koronawirusem (COVID-19). REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 6 grudnia (Reuters) – Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd przedstawi w tym tygodniu nowy zestaw kontroli epidemii w odpowiedzi na nowy wariant wirusa koronowego Omicron i sposób, w jaki poradzi sobie ze świętami Bożego Narodzenia.

„Jutro, czyli pojutrze przedstawimy drugi (pakiet) związany z sytuacją świąteczną i jako reakcja na mutację wirusa omicron, bo sytuacja nie jest dobra… mamy wiele zgonów” Morawiecki powiedział na konferencji prasowej.

„Wzmocnimy mechanizm szczepień i sprawimy, że będzie on obowiązkowy w niektórych zawodach. Rozważamy to i na pewno omówimy silne ograniczenia w niektórych miejscach dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Kontrola epidemii w Polsce jest stosunkowo niska. Obejmuje ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą nosić maski w pomieszczeniach zamkniętych oraz w miejscach publicznych, takich jak restauracje.

Tylko 54% Polaków jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu ze średnią UE wynoszącą 66,4%.

W obliczu obaw o nowy wariant, Polska pod koniec listopada zakazała lotów do siedmiu krajów afrykańskich, wydłużyła okres izolacji dla niektórych podróżnych i ograniczyła liczbę dozwolonych limitów w sklepach czy barach. Czytaj więcej

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek odnotowało 13 250 nowych zakażeń koronawirusem i 25 zgonów związanych z COVID, ale po weekendzie liczby te są ogólnie niższe.

Polska, z całkowitą populacją 38 milionów, odnotowała ponad trzy i pół miliona przypadków Govt-19 i 85 700 zgonów od wybuchu epidemii.

Raport Anny Vladorsak-Chemsuk, Pawła Florkiewicza i Anny Kober; Montaż przez Garetha Jonesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.