16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odnotowuje mniejsze ubóstwo, lepsze warunki dla dzieci

Według polskiej agencji informacyjnej BAP bieda w Polsce zmniejszyła się, a stan dzieci poprawił się.

Według statystyk odsetek Polaków żyjących poniżej granicy ubóstwa spadł z 18% w 2010 roku do 15% obecnie, przy znacznej poprawie standardu życia dzieci.

Raport szacuje, że odsetek dzieci zagrożonych ubóstwem w Polsce wynosi tylko 13% w porównaniu do 2010 roku, czyli o 20% mniej niż średnia UE. Zauważyli, że poprawa stanu dzieci w ostatnich latach jest wynikiem wprowadzenia nowych programów pomocy rodzinie.

Pomimo poprawy warunków mieszkaniowych w ciągu ostatniej dekady, standard mieszkaniowy w Polsce jest niższy niż średnia UE, a 38% Polaków żyje w zatłoczonych warunkach (48% w 2010 r.).

Ponadto raport stwierdza, że ​​8% Polaków mieszka w kwaterach bez łazienek, nieszczelnych dachów i bez odpowiedniego oświetlenia (13% w 2010 r.).

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Silna burza powoduje 4 ofiary śmiertelne w Polsce, zniszczenia w całej Europie