22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska inflacja rośnie we wrześniu

Regionalne dzisiaj

wtorek, 5 października 2021, 10:05

Zdjęcie autorstwa Kolbeta / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce nadal rosła we wrześniu, poinformował w piątek GUS w Warszawie.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrósł we wrześniu o 5,8%, po wzroście o 5,5% w sierpniu.

Inflacja w lipcu wyniosła 5%. Ceny paliw do środków transportu osobistego wzrosły we wrześniu o 28,6%.

Ceny energii elektrycznej, gazu i innych paliw oraz żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły odpowiednio o 7,2% i 4,4%. W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły we wrześniu o 0,6%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Kaufland jest w trakcie śledztwa w Polsce