18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska i Szwecja odmówiły gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata po inwazji na Ukrainę.

Cesari Kulesa, Prezes PZPN Ogłoszony Wiadomości z soboty.

– Żadnych słów, nie ma czasu na działanie! Reprezentacja Polski nie chce grać w meczu barażowym z Rosją ze względu na rosnącą agresję Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy – napisał na Twitterze.

„Prowadzimy rozmowy z federacjami (szwedzkimi) i (czeskimi) w celu przedłożenia wspólnego oświadczenia FIFA”.

Polska miała udać się do Moskwy w czwartek, 24 marca, aby zmierzyć się z Rosją, podczas gdy Ukraina miała zmierzyć się ze Szkocją tego samego dnia.

Zwycięzca meczu Polska-Rosja zmierzy się ze Szwecją lub Czechami w eliminacjach do Mistrzostw Świata 29 marca.

A Szwedzki Związek Piłki Nożnej (SVFF) powiedział w sobotę, że jego zarząd zdecydował, że reprezentacja mężczyzn „nie zagra w ewentualnym meczu play-off z Rosją – niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz”.

„Rada Federalna wzywa FIFA do anulowania rosyjskich play-offów w marcu” – dodano w oświadczeniu SVFF.

„Trudno nam uwierzyć, że FIFA nie podąży za naszym wezwaniem. Rosja nie może dołączyć, dopóki to szaleństwo będzie trwało” – powiedział szwedzki FA.

Supergwiazda Bayernu Monachium i polski napastnik Robert Lewandowski powtórzył sentyment Kulesy: „To właściwa decyzja!

„Nie wyobrażam sobie gry w meczu z reprezentacją Rosji w kontekście trwającej zbrojnej okupacji Ukrainy” – napisał na Twitterze Lewandowski. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie stało.

Pozostali członkowie polskiej reprezentacji wydali w swoich mediach społecznościowych wspólne oświadczenia – jedno w języku polskim, a drugie w języku angielskim – akceptując decyzję ich związku piłkarskiego.

„My, zawodnicy reprezentacji Polski, wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, nie chcemy grać w barażach z Rosją w wyniku agresji Rosji na Ukrainę” – podsumował. Powiedział.

– To nie jest łatwa decyzja, ale są w życiu ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Myślimy z narodem ukraińskim i przyjacielem reprezentacji Tomasem Ketsiory. On wciąż jest w Kijowie z rodziną.

READ  Europejska firma zajmująca się nieruchomościami logistycznymi Crosby wchodzi do Polski Aktualności

Oświadczenie zostało podpisane hashtagami #SolidarnizUkraina (w solidarności z Ukrainą) oraz #NoWarPlease.

Ketsiora to 27-letni obrońca, który grał w drużynie Dynama Kijów.

Był Polski Związek Piłki Nożnej Opublikowany W oświadczeniu wydanym w czwartek wyraził nadzieję, że kwalifikacje nie odbędą się w Rosji.

„Na podstawie aktualnego niebezpiecznego rozwoju konfliktu między Rosją a Ukrainą, w tym sytuacji bezpieczeństwa, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Szwecja (SvFF) i Czechy (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko w sprawie zakwalifikowania się do rozgrywek play-off w marcu 24 i 29, 2022. Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze nie powinny być rozgrywane na terytorium Federacji Rosyjskiej ”.

Sygnatariusze tego apelu nie rozważają wyjazdu do Rosji i grania tam w piłkę nożną.

– Dlatego oczekujemy, że FIFA i UEFA będą działać natychmiast i wymyślić alternatywne rozwiązania dotyczące miejsc, w których będą rozgrywane nadchodzące mecze play-off.

W piątek, UEFA ogłosiła Tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Sankt Petersburgu po nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu tego organu.

Finał w 2022 roku ma się odbyć na stadionie Krestovsky, który jest finansowany przez rosyjską państwową firmę Gosprom, ale teraz zostanie przeniesiony do State de France w Paryżu, aby zagrać w pierwotnym terminie 28 maja.

W innym miejscu niektórzy z czołowych sportowców Rosji wypowiadali się przeciwko wojnie na Ukrainie.

Światowy numer 1 Daniel Miedwiediew powiedział, że „wszyscy są za pokojem”, podczas gdy Andriej Rublow opowiadał się za pokojem, pisząc „Proszę o wojnę” przed kamerą po zwycięstwie. Powszechną praktyką jest pisanie na obiektywie po meczach tenisowych.