24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izrael zmierza do zakończenia dywizji z Polską podczas wojny na Ukrainie, wysyła ambasadora do Warszawy

Minister spraw zagranicznych Jahwe Labyrinth w sobotę nakazał mianowanemu przez Izraela ambasadorowi w Polsce Jakowowi Liwne wizytę w Warszawie, ponieważ izraelskie misje dyplomatyczne intensyfikują się na zachodniej granicy Ukrainy po inwazji Rosji.

Wynik pojawia się sześć miesięcy później Dyplomatyczny Kryzys między tymi dwoma krajami, z których każdy wycofuje swojego ambasadora, następuje po tym, jak Izrael wezwał do tego, by polskie prawo ograniczające reformę Holokaustu było „niemoralne” i „wrogie”.

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Lapidet podjął decyzję o zwiększeniu pomocy dla obywateli Izraela przekraczających granicę z Ukrainy do Polski oraz podkreśleniu wagi wydarzeń i powodów, dla których Polska odgrywa w nich kluczową rolę.

„Od początku kryzysu na Ukrainie rządzi izraelska ambasada w Warszawie. [Ben-Ari] Ya’alon ściśle współpracował z polskimi władzami w ich staraniach o pomoc Izraelczykom opuszczającym Ukrainę i za tę pomoc dziękujemy polskim władzom” – czytamy w oświadczeniu MSZ.

Ani MSZ, ani Lapido nie wspomnieli o pierwotnych przyczynach rozłamu z Polską w sobotę. W listopadzie Izrael Yalon wrócił Do Warszawy cztery miesiące po zerwaniu relacji między dwoma krajami.

Livne ma wyjechać do Warszawy w niedzielę rano.

Polska straż graniczna pomaga uchodźcom z Ukrainy, którzy przybyli do Polski w sobotę 26 lutego 2022 r. na przejściu granicznym Korsova w Polsce. (AP / Czarek Sokołowski)

Inwazja Rosji na Ukrainę prowadzi do gwałtownego wzrostu izraelskiej aktywności dyplomatycznej w Polsce, MSZ Zapowiada się w sobotę W Polsce nocować będą pracownicy ambasady na Ukrainie, którzy przenieśli się już z Kijowa do Lwowa.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Polski w sprawie decyzji Izraela.

Polska odrzuciła antysemickie żądania izraelskie dotyczące prawa, twierdząc, że zwiększy ono stabilność prawną na rynku nieruchomości. Po kryzysie nie wyznaczyła jeszcze nowego ambasadora w Izraelu.

READ  Maksim Chmerkovskiy opisuje ostatnie wysiłki na rzecz pomocy Ukrainie z Polski

Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie uchwalił kompleksowego ustawodawstwa krajowego dotyczącego odzyskiwania lub rekompensaty własności prywatnej skonfiskowanej przez nazistów lub znacjonalizowanej przez reżim komunistyczny.

Czy szanujesz Israel Times?

Jeśli tak, mamy prośbę.

Każdego dnia nasi dziennikarze starają się informować Cię o najważniejszych wydarzeniach, które zasługują na Twoją uwagę. Miliony ludzi polegają na ToI, aby szybko, uczciwie i bezpłatnie przedstawić Izrael i świat żydowski.

Dbamy o Izrael – wiemy, że Ty też. Więc dzisiaj mamy pytanie: Pokażcie, że doceniacie naszą pracę Dołącza do społeczności The Times of IsraelDedykowana grupa czytelników takich jak Ty, którzy doceniają i wspierają finansowo naszą pracę.

Tak, chcę

Tak, chcę

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby wymagający czytelnicy, tacy jak ty, mieli obowiązek czytać wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie Bez reklamA także przystępne Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać