22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska i Korea Południowa planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe

Polska i Korea Południowa planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe

Ministrowie obrony Polski i Korei Południowej poinformowali, że oba kraje planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe, które mają wykazać skuteczność koreańskiego sprzętu w polskich siłach zbrojnych.

WARSZAWA, Polska — Polska i Korea Południowa planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe, aby zademonstrować skuteczność koreańskiego sprzętu na wyposażeniu polskich sił zbrojnych, ogłosili w czwartek ministrowie obrony obu krajów.

Błaszczak powiedział, że polskie siły zbrojne wkrótce przeprowadzą wspólne ćwiczenia pod nazwą Autumn Fire, z wykorzystaniem niedawno zakupionej południowokoreańskiej broni. Powiedział też, że podejmowane są działania, aby część sprzętu koreańskiego pochodzenia mogła być produkowana w Polsce.

Polska kupuje od Korei Południowej broń i sprzęt wojskowy za dziesiątki miliardów dolarów, aby zwiększyć swoje zdolności obronne w związku z wojną na sąsiedniej Ukrainie.

Nowy sprzęt zastępuje także to, co Polska dostarczyła Ukrainie w celu obrony przed rosyjską inwazją.

Sprzęt wojskowy zakupiony przez Polskę z Korei Południowej obejmuje czołgi K2, haubice Thunder K9, myśliwce szkolno-bojowe FA-50 oraz systemy artylerii rakietowej K239 Chunmoo.

READ  Skrajnie prawicowy poseł zdmuchuje chanukową świecę w polskim parlamencie