19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska goni samoloty, podczas gdy Rosja ponownie ostrzeliwuje Ukrainę

Polska goni samoloty, podczas gdy Rosja ponownie ostrzeliwuje Ukrainę

Innym razem Polska ścigała swój myśliwiec Rosyjski atak rakietowy na UkrainęDowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych RP powiedział 15 lutego w X (Twitter).

Dowództwo operacyjne oświadczyło, że bada intensywne operacje transportu powietrznego dalekiego zasięgu w związku z atakami rakietowymi Rosji na Ukrainę. Wdrożono wszelkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

Czytaj więcej: Dnipro, Zaporoże, Lwów i Chmielnicki UA stały się celem ostatniego zmasowanego ataku rakietowego Rosji.

Siły Zbrojne RP ostrzegły, że eksploatacja samolotów polskich i sojuszniczych może spowodować wzrost poziomu hałasu, szczególnie w południowo-wschodniej części kraju. Sytuacja jest pod ciągłym monitorowaniem.

To nie pierwszy raz, kiedy Polska rozmieściła swoje myśliwce w odpowiedzi na rosyjski atak rakietowy na Ukrainę.

W związku z ostatnim rosyjskim atakiem rakietowym w wielu częściach Ukrainy ogłoszono alert o nalotach. W Kijowie i obwodzie kijowskim uruchomiono systemy obrony powietrznej.

Czytaj więcej: 15 lutego cztery osoby zostały ranne, gdy w Zaporożu podczas zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego usłyszano eksplozje.

Co najmniej dziewięć osób zostało rannych w rosyjskich atakach na ukraińskie miasta w całym kraju, a eksplozje słychać było 15 lutego w obwodach kijowskim, lwowskim, dniepropietrowskim, połtawskim i chmielnickim oraz w stolicy Kijowie.

Z gruzów zniszczonego przez Rosję domu w Wielkim Burluku w obwodzie charkowskim odnaleziono ciała 74-latka i 54-letniej kobiety. Potwierdzono śmierć czterech osób. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Fragmenty rakiety uderzyły w dwie osady w obwodzie kijowskim, uszkadzając domy.

W Zaporożu uderzono w obiekt infrastrukturalny – potwierdził szef administracji wojskowej miasta Iwan Fiodorow.

Szkoła i kilka budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych w wyniku fali eksplozji po ataku na Lwów w zachodniej Ukrainie, powiedział burmistrz Lwowa Andrij Sadowy.

15 lutego Siły Powietrzne Ukrainy wystrzeliły na Ukrainę 26 rakiet różnego typu. 13 z nich zostało pomyślnie zniszczonych.

Nieść głos Ukrainy światu. Wsparcie Przekaż nam darowiznę raz lub Gospodarz!

READ  Polska telewizja państwowa przegrywa sprawę z profesorem prawa, który nazwał ją „mediami Goebbelsa”.

Przeczytaj oryginalny artykuł Nowy głos Ukrainy