25 kwietnia, 2024

Polska, Euro 2020: Najważniejsze informacje wideo, reakcja, ponowne wykorzystanie

Alvaro Morata strzelił gola, który powinien był strzelić sekundę, aby pomóc Hiszpanii pokonać Polskę, ale mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku zremisowali 1:1 w sobotnim starciu grupy E Euro 2020 w Sewilli.

[ MORE: EURO 2020 hub ]

Wynik plasuje Hiszpanię na trzecim miejscu w grupie E, dwa punkty przed starciem drugiego dnia z drugą w kolejności Słowacją w środę (12:00 ET). Polska ma tylko jeden punkt, ale jeśli Hiszpania nie pokona Słowacji, to pokonując Szwecję, wciąż mogą je zobaczyć. Idealnie wszystko – Wszystko – Nadal musi grać.

Trzy rzeczy, których się nauczyliśmy: Hiszpania – Polska

1. Morata, dobra: Wbrew życzeniom każdego hiszpańskiego kibica, Morata została utrzymana w początkowym składzie. Czerwona FuriaRemis otwarcia Euro 2020 ze Szwecją. Morata mógł przynajmniej zrobić, aby spłacić pewność siebie, którą pokazał mu Luis Enrique, to wykorzystać szansę, która nadeszła w sobotę. W połowie pierwszej połowy zrobił to napastnik Juventusu (pożyczony z Atletico Madryt).

2.… i źle: Za każdą dobrą rzecz, która ci się przydarzy, 100 złych rzeczy nastąpi po dobrej – jak Morata czuje się we wszechświecie, ponieważ gdy tylko celebruje swój cel, wznawia się regularna służba (przestępcze, próżne zakończenie).

3. Ale Moreno nie poszło lepiej: Musisz dać to hiszpańskim kibicom: przynajmniej jeśli chcą usunąć z drużyny pierwszego napastnika, wzywają napastnika rezerwowego, który strzelił 30 goli w 30 meczach w ostatnim sezonie. Teoretycznie był „mężczyzną w dobrej formie”, „dostał ciepłą rękę” – bez względu na wybór – i oczywiście bez wątpienia radziłby sobie lepiej „gdyby miał szansę”. Gerardo Moreno dostał tę szansę w sobotę i nie mogło być gorzej.

Zawodnik meczu: Robert Lewandowski – Ciesz się nim jak najwięcej – za kilka tygodni skończy 33 lata, a taka forma przetrwa długo w życiu zawodnika – bo od początku do końca był najlepszy.

READ  Polski premier zaapelował o europejskie stanowisko w sprawie Ukrainy

Pierwszy gracz Moraty dostał pierwszą doskonałą okazję do zdobycia bramki, absolutnie nic, i stało się to w mgnieniu oka. Gerard Moreno próbował strzelać z krawędzi pola karnego, ale nie złapał piłki na tyle czysto, by nikomu przeszkadzać, inaczej piłka musiałaby trafić prosto pod nogi Moraty. Morata został początkowo uznany za spalonego przez sędziego asystenta, ale VAR unieważnił decyzję i przyznał bramkę.

Robert Lewandowski trafił na prawą stronę, a Polacy wyrównali w 35. minucie. Lewandowski skierował się do mety, po czym przekroczył piłkę i znokautował Carol Switzer. Unai Simon szybko wyszedł ze swojej linii i zmusił Szwajcarię do oddania niewygodnego strzału na bardzo trudnych wysokościach.

Siedem minut później Lewandowski nie mógł uwierzyć, że nie zdobył bramki. Timothy Buchas strzelił pierwszy zza pola karnego i zmiażdżył przód słupka prawej ręki Simona. Powrót przypadł Lewandowskiemu, który zdawał się łatwo gonić Hiszpanię 1:1 dla Hiszpanii, ale Simon stanął na nogi i odzyskał siły, by uratować gwiazdę z bliskiej odległości.

Ostatecznie, po dziewięciu minutach drugiej połowy, załamał się Lewandowski i Polska. Kamil Josviak wręczył krzyż Lewandowskiemu do rywalizacji w walce powietrznej 50-50. Plusy: Lewandowski.

Dwie minuty później Moreno wydawał się być bliski ataku na Polskę, gdy poplamił wnętrze pudełka. Na szczęście dla oszukującego Jacobs Motor, Moreno zrezygnował z rzutu karnego, a Morata spojrzał wstecz na swoją próbę pościgu z zaskakującej odległości, z szeroko otwartą siatką.