22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy nurkowie znaleźli ciało młodego Syryjczyka na granicy z Białorusią

WARSZAWA, 20 października (Reuters) – Polscy nurkowie znaleźli ciało 19-letniego Syryjczyka w rzece na granicy polsko-białoruskiej w środę, państwowa agencja informacyjna BAP cytowała słowa policji i straży granicznej.

Polska, Litwa i Łotwa ogłosiły gwałtowny wzrost liczby osób chcących przekroczyć swoje granice z Białorusi z krajów takich jak Afganistan i Irak, w których Warszawa i Bruksela twierdzą, że jest to wojna hybrydowa mająca na celu wywarcie nacisku na sankcje na UE . Mińsk.

Straż Graniczna poszukuje mężczyzny od wtorku, kiedy to złapał innego Syryjczyka, który został wrzucony do rzeki wraz z innym mężczyzną przez białoruskie służby, podał BAP.

Ciało nurka zostało znalezione w środę w rzece Buck, która stanowi część granicy polsko-białoruskiej.

„Jego tożsamość potwierdzili inni młodzieńcy, którzy dzień wcześniej próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Na ciele znaleźliśmy też dokumenty. Nie ma więc wątpliwości, że jest to 19-letni obywatel Syrii” – powiedział PAP rzecznik prasowy Andrzej Fijolek. .

Powiedział, że odbędzie się śledztwo w sprawie śmierci.

Grupy prawicowe skrytykowały polski rząd nacjonalistyczny za traktowanie imigrantów na granicy, z wieloma zarzutami nielegalnego odpychania. Sześć osób zostało zabitych w pobliżu granicy w wyniku powstania migrantów. Czytaj więcej

Raport Anny Włodarczak-Semczuk; Montaż przez Sandrę Malor

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Polska firma bukmacherska ogłasza broń inwestycyjną