25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

POLITICO: Czołowy dyplomata UE wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie śmierci cywilów w wyniku izraelskiego ostrzału w punkcie pomocy w Gazie

POLITICO: Czołowy dyplomata UE wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie śmierci cywilów w wyniku izraelskiego ostrzału w punkcie pomocy w Gazie

Wzywając do bezstronnego międzynarodowego śledztwa w tej sprawie, Borrell podkreślił, że „odpowiedzialność za ten incydent spoczywa na ograniczeniach nałożonych przez armię izraelską i przeszkodach narzuconych przez brutalnych ekstremistów w dostarczaniu pomocy humanitarnej”.

W piątek wielu przywódców Unii Europejskiej potępiło zabicie 115 Palestyńczyków Próbuję zdobyć jedzenie Ciężarówki dostawcze w mieście Gaza.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwali do wszczęcia międzynarodowego śledztwa, nie oskarżając wyraźnie Izraela o odpowiedzialność. Podobnie jak Borrell, prezydent Francji Emmanuel Macron obarczył winą za incydent armię izraelską.

W następstwie tego zdarzenia USA Przyjęty piątek o zrzuceniu pomocy humanitarnej do Gazy. Według amerykańskich urzędników, w sobotę amerykańskie wojskowe samoloty transportowe C-130 dostarczyły do ​​enklawy 66 paczek zawierających około 38 000 posiłków. Cytat Przez Associated Press.

Rozmowy w celu osiągnięcia rozejmu w Strefie Gazy Całość ma zostać wznowiona w Kairze Jak podała w sobotę agencja Reuters, powołując się na dwa egipskie źródła bezpieczeństwa. Z raportu wynika, że ​​izraelskie media podały, że Izrael nie wyśle ​​delegacji, dopóki nie otrzyma pełnej listy nazwisk izraelskich zakładników, którzy nadal żyją.

Associated Press podała, że ​​Izrael tak zrobił Zasadniczo obsługiwane Proponowane ramy zawieszenia broni w Gazie i uwolnienia zakładników, cytując wysokiego rangą urzędnika administracji USA.

READ  Rachunki pomocowe Izby Reprezentantów dla Izraela, Ukrainy i Tajwanu rosną – dzięki pomocy Demokratów