25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lekarz z Dallas udający się do Gazy z międzynarodową misją medyczną – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Lekarz z Dallas udający się do Gazy z międzynarodową misją medyczną – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Dwóch lekarzy z północnego Teksasu wyleci w ten weekend z międzynarodowego lotniska Dallas-Fort Worth z międzynarodową misją medyczną do Gazy.

Doktor Hina Cheema, położnik-ginekolog z Dallas, twierdzi, że dwa lata temu udała się do Gazy, ale przyznaje, że prawdopodobnie będzie nie do poznania po trwających od października ciężkich walkach między Izraelem a Hamasem.

„Nie mają podstawowych leków” – stwierdziła dr Cheema. „Wyczerpują się. Nie napływają żadne środki medyczne w wymaganych ilościach. „

Shima będzie jednym z ośmiu amerykańskich pracowników służby zdrowia udających się do Gazy, którzy zgłoszą się jako wolontariusze do MedGlobal, międzynarodowej organizacji humanitarnej zapewniającej pomoc medyczną.

Spakowała wszystkie środki medyczne, których potrzebowała na dwutygodniową misję, ponieważ dodała, że ​​nie oczekuje się, aby te środki były łatwo dostępne w żadnej pozostałej placówce medycznej w Gazie.

Jej odejście następuje Stany Zjednoczone zaczęły zrzucać do Gazy palety z żywnością samolotami transportowymi C-130 w sobotę. Wystarcza to na 38 000 posiłków ludności borykającej się z powszechnym niedożywieniem, szczególnie wśród dzieci.

„Mam wrażenie, że wszyscy, których spotykam i z którymi rozmawiam, starają się zrobić wszystko, co w ich mocy” – powiedziała Cheema.

Shima twierdzi, że teraz najlepiej jej zrobi, jeśli opowie o misji medycznej mającej na celu dalsze podnoszenie świadomości na temat skali pogłębiającego się kryzysu humanitarnego, nawet jeśli oznacza to pozostanie w strefie działań wojennych, z dala od rodziny, przez następne trzy tygodnie.

READ  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaprasza Crypto do rozliczeń międzynarodowych