3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polak Sławos Usnanski szkoli się jako astronauta projektu w Europejskim Centrum Kosmicznym.

Polak Sławos Usnanski szkoli się jako astronauta projektu w Europejskim Centrum Kosmicznym.

Nauka i badania

07.09.2023
1629 sceny
57 Lubię to

Od 1 września 2023 r. Slavos Usnaski dołączył do ESA jako astronauta projektu w oczekiwaniu na loty w przyszłych misjach kosmicznych.

Sławosz został wybrany na członka Archiwum Astronautów ESA w listopadzie 2022 r., po rocznej procedurze selekcji. Do kampanii rekrutacyjnej ESA na rok 2022 wpłynęło ponad 22 500 wniosków z państw członkowskich.

Sławosz dołączył do Europejskich Sił Kosmicznych 1 września w ramach obowiązków astronauty projektu ESA.

Polski astronauta przechodzi intensywny program szkoleniowy, aby sprostać wysokim standardom wymaganym podczas podróży kosmicznych.

Urodzony w Polsce w 1984 roku, Sławosz posiada doświadczenie w inżynierii systemów lotniczych i kosmicznych oraz prowadzi badania nad skutkami promieniowania. Ostatnio pracował jako inżynier w największym akceleratorze CERN, Wielkim Zderzaczu Hadronów.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do szkolenia astronautów ESA, aby zyskać w przyszłości możliwość podróży kosmicznych. Kosmos zawsze był bardzo bliski mojemu sercu i zawsze uważałem się za urodzonego odkrywcę. W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w rozwoju technologii i badań w niskich Orbicie okołoziemskiej, więc nie mogę się doczekać bardzo ekscytujących czasów. Czekam z niecierpliwością” – mówi Slavos.

Dziękuję za zabawę

Już polubiłeś tę stronę, możesz polubić ją tylko raz!

READ  Stellandis nawiązał współpracę z GlobalLogic w celu otwarcia centrum oprogramowania w Polsce