28 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky

WARSZAWA, 4 grudnia Polski tenisista Iga Swiatacz ogłosił w sobotę, że rozstaje się po ponad pięciu latach pracy ze swoim trenerem Piotrem Searspudowskim.

Podczas ich stowarzyszenia Searsbudovsky odegrał kluczową rolę w rozwoju sportu Swedka od toru juniorów do profesjonalnej trasy, prowadząc do tytułu Junior Wimbledon 2018 i French Open Grand Slam dwa lata później.

„Ta zmiana jest dla mnie bardzo trudna, a decyzja nie jest łatwa” – powiedział Świdek w poście na Instagramie.

„Odkryłem, że w pewnym momencie naszej kariery potrzebujemy zmian, aby dalej się rozwijać, ewoluować i spotykać z innymi. Zamierzamy budować współpracę na kolejnych etapach naszego rozwoju. Chciałbym podziękować trenerowi za wszystko, co zrobiłeś dla mnie – dodał.

Jednak 20-latek nie wymienił dla niego zastępcy przed sezonem 2022.

Mistrzyni French Open 2020 była w stanie zakończyć ten rok wśród najwyżej sklasyfikowanych graczy WTA, w wyniku czego, pomimo awansu do finałów WTA 2021, nie była w stanie awansować poza etap round-robin.

Pomimo niepowodzenia w wygraniu Grand Slam w tym roku, Swedech zdobył swój pierwszy tytuł Masters 1000, a także wygrał 2021 Adelaide International.

Zastrzeżenie: Ten wpis został opublikowany w kanale Agencji i nie jest sprawdzany przez redaktora.

Otwórz w aplikacji

READ  W kwietniu wzrost polskiej produkcji spowalnia