16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podatnicy płacą 1 000 000 funtów za zwrot śmieci wyrzuconych nielegalnie w Polsce |  Wielka Brytania |  Aktualności

Podatnicy płacą 1 000 000 funtów za zwrot śmieci wyrzuconych nielegalnie w Polsce | Wielka Brytania | Aktualności

1500 ton odpadów jest wycofywanych, ponieważ Polska stosuje surowe przepisy dotyczące odpadów importowanych, w wyniku czego władze wzywają teraz do właściwego usuwania śmieci. Agencja Ochrony Środowiska płaci 983 000 983 000 funtów prywatnej firmie, aby zająć się problemem.

Od 2017/18 zbierano odpady z tworzyw sztucznych, tekstyliów i aluminium w pięciu różnych miejscach.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto wyrzucił śmieci i do tej pory nikt nie złożył sprawy.

Według Agencji Środowiska w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku Polska była drugim co do wielkości wyjściem UE z Wielkiej Brytanii po Holandii.

Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie w przyszłym miesiącu, firmy przewożące odpady przez Polskę będą musiały rejestrować swoje inwentaryzacje i przekazywać władzom dane lokalizacyjne.

Podobny system został wprowadzony dla produktów takich jak chemikalia, paliwa i tytoń, aby łapać wpływy z podatków i ograniczać przestępczość.

Wojciech Osset, kierownik ds. księgowości paliw śmieciowych w Polsce, powiedział: „Polskie władze chcą większej kontroli nad eksportem i wysyłają sygnał, że poważnie podejmą walkę z przestępstwami przeciwko środowisku”.

Brytyjski minister środowiska Joe Churchill przedstawił dziś plany ograniczenia przestępczości związanej z odpadami.

Rząd będzie konsultował się w sprawie nowych środków, w tym zwiększenia kontroli przeszłości firm, które przenoszą lub handlują odpadami.

Uprawnienia regulacyjne zostaną również zwiększone w celu wyłapania nieuczciwych operatorów.
Zgodnie z planami eksport odpadów będzie monitorowany cyfrowo od utylizacji do recyklingu i ponownego wykorzystania.

Czytaj więcej:
Gniew latał w wiosce, gdy zobaczył karawany porzucane na wiejskich drogach

W sezonie 2018/19 Departament Środowiska wykrył przestępstwa związane z odpadami, w tym wyrzucanie much, nielegalne składowanie i nielegalny eksport odpadów do innych krajów, co kosztowało gospodarkę 924 miliony.

Churchill powiedziała: „Przestępcy zajmujący się odpadami są całkowicie obojętni na nasze społeczności, środowisko i podatników.

„Zakłóciliśmy tych nieuczciwych operatorów, nadając dodatkowe uprawnienia agencji ochrony środowiska, a teraz prawie 1000 nielegalnych baz odpadów jest zamykanych każdego roku, podczas gdy nasz nowy kolektyw zajmujący się przestępstwami związanymi z odpadami z powodzeniem rozbija gangi przestępcze i nielegalnie wyrzuca setki ton niebezpiecznych odpady na wieś.

READ  SOFTSWISS wyróżniony certyfikatem Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce

„Reforma systemu licencjonowania znacznie zmniejszy przejrzystość systemu i znacznie poprawi przejrzystość w nowej branży obowiązkowego monitorowania odpadów cyfrowych oraz ułatwi gospodarstwom domowym weryfikację, czy ich odpady są usuwane zgodnie z prawem”.

Nie przegap:
Putin został otoczony przez Japonię, która dołączyła do Stanów Zjednoczonych [REPORT]
Rishi Sunak został dźgnięty nożem w plecy przez innych Tori [REVEAL]
„Brexit Wielka Brytania wyprzedza rywali z UE” [INSIGHT]

Według raportu Greenpeace z zeszłego roku, Polska była trzecim co do wielkości odbiorcą odpadów z tworzyw sztucznych z Wielkiej Brytanii, osiągając 38 tys. ton – 7 proc. całkowitego eksportu.

Turcja otrzymała 210 000 ton, a Malezja 65 000 ton.

Szacuje się, że w 2018 r. Wielka Brytania wytworzyła 43,9 mln ton odpadów handlowych i przemysłowych (C&I), z czego 37,2 mln ton (85 proc.) wytworzono w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie szacunki dla Wielkiej Brytanii wskazują, że produkcja odpadów komunalnych i przemysłowych w 2019 r. wyniesie około 37,2 mln ton.

W szczególności ilość odpadów z tworzyw sztucznych znacznie wzrosła od czasu nałożenia blokady, a Brytyjczycy wracają do artykułów jednorazowych, co powoduje wzrost takich odpadów.