16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pliki ARM brytyjskiego giganta chipowego na popularne amerykańskie giełdy

Pliki ARM brytyjskiego giganta chipowego na popularne amerykańskie giełdy

  • przez Mariko Oi
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Getty Images

Brytyjska firma Arm, zajmująca się projektowaniem mikroczipów, złożyła zamówienia na sprzedaż swoich amerykańskich akcji, torując drogę do największego notowania na giełdzie w tym roku.

Mówi się, że firma z Cambridge ma na celu zebranie do 10 miliardów dolarów (8 miliardów funtów).

Uderzając w Wielką Brytanię, firma powiedziała w marcu, że nie planuje notować swoich akcji w Londynie.

Arm został kupiony w 2016 roku przez japońską grupę Softbank w transakcji wartej 23,4 miliarda funtów. W tym czasie Arm był notowany w Londynie i Nowym Jorku.

SoftBank powiedział, że „poufnie złożył projekt oświadczenia rejestracyjnego” dla notowań w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Reklama Nie ujawnił, ile planuje pozyskać ani kiedy akcje zostaną sprzedane.

Według raportów firma starała się zebrać od 8 do 10 miliardów dolarów, notując w tym roku na zaawansowanej technologicznie platformie Nasdaq.

Na początku tego roku Arm powiedział, że nie planuje wejścia na Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych.

W styczniu poinformowano, że brytyjski premier Rishi Sunak wznowił rozmowy z Softbankiem w sprawie możliwego wejścia na giełdę w Londynie.

Mimo to Arm powiedział, że zdecydował, że lista tylko w USA jest „najlepszym rozwiązaniem”.

Z akt wynika, że ​​SoftBank idzie do przodu z wielomiliardową sprzedażą pomimo trudnych warunków na światowych rynkach finansowych.

Liczba notowań na giełdzie gwałtownie spadła od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jednocześnie w następstwie pandemii gwałtownie spadły akcje największych spółek technologicznych.

SoftBank powiedział, że notowanie „podlega warunkom rynkowym, innym warunkom i zakończeniu procesu przeglądu SEC”.

Firma Arm, czasami nazywana „klejnotem koronnym” brytyjskiego sektora technologicznego, została założona w Cambridge w Anglii w 1990 roku.

Po dotkliwym niedoborze półprzewodników podczas epidemii przemysł produkcji chipów stanął w obliczu spowolnienia popytu.

Udane notowanie ARM na giełdzie byłoby dobrą wiadomością dla jego właściciela, Softbanku. Vision Funds poniósł straty z powodu niższych wycen wielu swoich inwestycji w start-upy technologiczne.