22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Plaże w Sydney są zamknięte po pierwszym śmiertelnym ataku rekinów od 60 lat

Plaże w Sydney są zamknięte po pierwszym śmiertelnym ataku rekinów od 60 lat

Surfer trzyma swoją deskę w wodzie obok znaku informującego o obserwowaniu rekina na Manly Beach w Sydney w Australii, 24 listopada 2015 r. REUTERS / David Grey // File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SYDNEY (Reuters) – Kilka plaż w Sydney zostało zamkniętych w czwartek po tym, jak pływak zginął w ataku rekina, pierwsza taka ofiara śmiertelna na miejskich plażach od prawie 60 lat.

W pobliżu miejsca ataku ustawiono liny bębnowe, używane do zwabienia rekinów, podczas gdy drony zostały rozmieszczone, podczas gdy urzędnicy sprawdzają, czy rekin nadal znajduje się w okolicy.

Film opublikowany w Internecie pokazał, jak rekin atakuje osobę w środowe popołudnie na plaży Little Bay, około 20 kilometrów na południe od największego miasta Australii, w pobliżu wejścia do Zatoki Botany. Policja nie ujawniła jeszcze tożsamości pływaka.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„To był kompletny szok dla naszej społeczności” – powiedział Reuterowi burmistrz Randwick Dylan Parker, w tym Little Bay. „Nasza linia brzegowa to nasze podwórko, a tragiczna śmierć w tych przerażających warunkach jest absolutnie przerażająca”.

Z szacunku dla ofiary i jej rodziny odwołano charytatywne pływanie w oceanie na pobliskiej plaży, które miało się odbyć w niedzielę. Organizatorzy Murray Rose Malabar Magic Ocean Swim rozważali odroczenie pływania do marca, ale powiedzieli, że postanowili je odwołać po konsultacji z lokalną radą i ratunku.

Rzecznik Departamentu Przemysłu Podstawowego Nowej Południowej Walii powiedział, że biolodzy rekinów uważają, że najprawdopodobniej za atak odpowiadał biały rekin o długości co najmniej 3 metrów. Dane wykazały, że był to pierwszy śmiertelny atak rekinów w Sydney od 1963 roku.

Władze nakazały ludziom trzymanie się z dala od wody w upalny letni dzień, ponieważ temperatura oscylowała w pobliżu 30°C (86°F).

READ  Najnowsze wiadomości o rosyjskiej inwazji na Ukrainę: aktualizacje na żywo

„Kilka szalonych surferów wciąż wychodzi i podejmuje ryzyko, ale większość z nas zwraca uwagę i pozostaje poza wodą, dopóki rekiny nie znikną. To o wiele bardziej niebezpieczna jazda, szczerze mówiąc” – powiedziała Reuterowi lokalna mieszkanka Karen Romalis. .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie przez Ringo Jose i Gila Gralowa) Montaż przez Christiana Schmolingera i Karishmy Singh

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.