DZS, dostawca rozwiązań w zakresie globalnego dostępu, oprogramowania w chmurze opartego na technologii optycznej i sztucznej inteligencji, ujawnił liderowi, że pomyślnie zakończył pierwsze fazy wdrożenia swojego flagowego pilotażowego rozwiązania na żywo we współpracy z Orange Polska. Prędkość Portfolio dostępu światłowodowego w sieci produkcyjnej operatora na terenie kraju.
Orange twierdzi, że jest największy Dostawca usług światłowodowych do domu (FTTH). W Europie jest ponad 13 milionów abonentów prywatnych, komercyjnych i kampusowych. Orange twierdzi, że w ramach swojej strategii obejmującej wielu dostawców nadal poszukuje najlepszych w swojej klasie partnerów, którzy będą w stanie sprostać, a nawet przekroczyć zmieniające się potrzeby rosnącej bazy klientów z branży mieszkaniowej, komercyjnej i mobilnej.
Prędkość DZS Optyczne terminale liniowe (OLT) są odporne na warunki środowiskowe i oferują elastyczność od systemów o stałym dostępie z 1 jednostką stojakową (RU) z 2 gniazdami do systemów obudów z 16 gniazdami. Uzupełniony technologią „system na karcie”, wspólną dla wszystkich systemów, DZS Velocity zaprojektowano tak, aby zapewnić dostawcom usług takim jak Orange wiele możliwości zaspokojenia bieżących i rosnących wymagań w zakresie wdrażania i usług w ich sieci przy użyciu nowej generacji PON. Rozwiązania punkt-punkt za pośrednictwem dowolnego portu serwisowego w wielu systemach, w tym opcje z możliwością układania w stosy.
„Firma DZS miała możliwość stać się częścią naszego ekosystemu i blisko z nią współpracujemy, aby spełnić nasze oczekiwania w stosunku do dzisiejszych technologii pasywnej sieci optycznej 2,5 Gigabit (GPON), 10G (XGS-PON) i technologii punkt-punkt; „W środowisku zróżnicowanych okoliczności, które wynikają z różnorodności krajów, w których działamy” – powiedział Gilles Borden, wiceprezes ds. sieci przewodowych i infrastruktury w Orange.
„DZS jest bardzo dumny, że może rozwijać nasze silne partnerstwo z Orange, zapewniając im kolejną cenną i strategiczną opcję w ramach kontynuacji budowy najnowocześniejszej infrastruktury szerokopasmowej FTTH, jednocześnie rozwijając możliwości automatyzacji i orkiestracji sieci” – powiedział Gunder Reiss. Dyrektor ds. obsługi klienta, AEMEA, DZS.
„Ponieważ operatorzy w Europie i na całym świecie stale inwestują w FTTH, innowacje DZS i dostosowanie się do standardów branżowych mogą pomóc przyszłościowo myślącym liderom, takim jak Orange, w uświadomieniu sobie korzyści płynących z elastyczności wielu dostawców, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych i jakości usług, nowej ofercie usług i doświadczenie użytkownika.”
Pilotaż DZS ma miejsce zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Orange Belgium partnerstwa z firmą Scion AG zajmującą się bezpieczeństwem IT w celu wprowadzenia rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa dla sieci mobilnych i punktów końcowych. We współpracy z dostawcą zabezpieczeń i informacji wywiadowczych Bezproblemowa sieć SAMDodane zostaną standardowe zabezpieczenia sieci, dzięki czemu klienci detaliczni i małe, niezależne firmy będą mogły korzystać z jednego rozwiązania zabezpieczającego.
Niedawne badanie Orange Voice wykazało, że prawie połowa klientów Orange Belgium obawia się, że stanie się ofiarą cyberataków. Większość Głosicieli Orange korzysta z programów antywirusowych lub zapór sieciowych, chociaż dotyczy to głównie laptopów i komputerów stacjonarnych.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35