13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk chce „osłabić Twoje oczekiwania” za pomocą Tesli Cybertruck

Elon Musk chce „osłabić Twoje oczekiwania” za pomocą Tesli Cybertruck

Elon Musk poprosił akcjonariuszy Tesli i posiadaczy rezerw Cybertrucka o „osłabienie swoich oczekiwań”, powtarzając, że bardzo trudno będzie zwiększyć produkcję Cybertrucka.

Wraz z publikacją wyników finansowych Tesli za trzeci kwartał producent samochodów ogłosił rozpoczęcie dostaw Cybertrucka 30 listopada.

Oprócz tego ogłoszenia Tesla ogłosiła również, że ma „zainstalowaną zdolność produkcyjną wynoszącą 125 000 tureckich cybertrucków” rocznie w swojej Gigafactory w Teksasie.

Komunikaty te znalazły się w prezentacji wyników finansowych publikowanej po zamknięciu giełdy.

Podczas telekonferencji po premierze Elon Musk przekazał zupełnie inne przesłanie. Dosłownie prosi ludzi, aby „obniżyli oczekiwania” w stosunku do Cybertrucka.

Wygłosił swoje zwykłe przemówienie: „Drabiny produkcyjne są 100 razy trudniejsze niż prototypowanie” i jestem pewien, że słyszałem to od niego już 100 razy.

Tym razem jednak wydaje się, że wysyła wyraźne ostrzeżenie, że dotyczy to szczególnie Cybertrucka – posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​Tesla „kopał sobie grób”, komplikując elektryczny pickup:

Dlatego chcę to tylko podkreślić. Myślę, że to nasz najlepszy produkt w historii. Uważam, że to nasz najlepszy produkt w historii, ale osiągnięcie skali i zapewnienie dodatnich przepływów pieniężnych przy cenie, na jaką ludzie mogą sobie pozwolić, będzie wymagało ogromnej ilości pracy. […] Chcę więc złagodzić oczekiwania dotyczące Cybertrucka.

Dyrektor generalny dodał później, że widzi, że Tesla ostatecznie osiągnie wielkość produkcji szacowaną na około 250 000 Cybertrucks rocznie, czyli 5000 sztuk tygodniowo, w ciągu około 18 miesięcy.

Wyjaśnił również, że Tesla próbuje zrobić coś „wyjątkowego” z Cybertruckiem, skomplikowane rzeczy, ponieważ „nie może skopiować” innych technik produkcji i musi wymyślać wszystko od zera.

Musk zasadniczo powiedział bookerom i inwestorom, aby nie spodziewali się znacznych wolumenów ani dodatnich przepływów pieniężnych z programu Cybertruck do 2025 roku.

READ  Posiadacz obligacji Preston Hollow przewodzi Uniwersytetowi Iowa na aukcji miłosierdzia

Weź elektryczny

Chociaż większość rozsądnych ludzi podążających za Teslą już o tym wiedziała, wyjaśnienia Muska doprowadziły do ​​tego, że akcje akcji spadły dziś aż o 6% w notowaniach przed otwarciem sesji.

Wygląda na to, że niektórzy inwestorzy nadal trzymali się pomysłu, że Tesla może mieć płynniejszą rampę produkcyjną w przypadku Cybertrucka niż w przypadku poprzednich pojazdów.

Myślę również, że ważne jest, aby zwrócić uwagę na komentarz „za cenę, na którą ludzie mogą sobie pozwolić”. Myślę, że na początku możemy spodziewać się, że Cybertrucks będą drogie – choć nadal oczekuję, że Tesla utrzyma cenę poniżej 80 000 dolarów, aby uzyskać ulgę podatkową.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.