12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwsze reakcje Wonki: Pochwalono Timothée Chalamet

Pierwsze reakcje Wonki: Pochwalono Timothée Chalamet

Długo oczekiwany musical Timothée Chalameta „Charlie i fabryka Charliego” został wreszcie zaprezentowany krytykom i dziennikarzom, a pierwsze reakcje określiły go jako „zwycięski cukierek” i „od razu wakacyjny klasyk”.

„Wonka” w reżyserii „Paddingtona” i reżysera „Paddingtona 2” Paula Kinga przedstawia Chalameta jako młodszą wersję słynnego cukiernika. Akcja filmu rozgrywa się wiele lat przed otwarciem przez Wonka swojej słynnej na całym świecie fabryki czekolady. Film opowiada o młodym mężczyźnie, który stara się otworzyć swój pierwszy sklep. W obsadzie znajdują się Kalah Lane, Keegan-Michael Key, Matt Lucas, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Olivia Colman i Hugh Grant.

Krytyczka filmowa Courtney Howard napisała, że ​​„Wonka” to „zwycięski słodycz, wypełniona idealną dozą uroku, fantazji i wzruszenia, poparta czystą wyobraźnią i bystrymi, sprytnymi numerami muzycznymi”. Timothée Chalamet to fabryka charyzmy. Jego całkowite zaangażowanie jest odurzające. Hugh Grant jest w wyjątkowym trybie IDGAF.

Główny korespondent Gizmodo, Jermaine Lussier, pochwalił Chalameta, nazywając go jedynym powodem, dla którego warto obejrzeć film. „Jest bardzo uroczy i ekscytujący do oglądania” – napisał Lussier, chociaż dodał: „Film, w którym się znajduje, nie jest dobry, ale jest zabawny”. Fabuła i ton walczą ze sobą, pozostawiając całość nieco zagmatwaną. Jest jednak pełen radości, a piosenki są optymistyczne.

Pisarz filmowy Perry Nemiroff napisał: „Wonka to niezwykle urocza uczta, której siłą napędową jest wyjątkowa, doskonała gra Timothée Chalamet”. „To może być dość głupie, a niektóre wątki fabularne są nieco naciągane, ale to nie powstrzymuje tak niemożliwie pięknego filmu z ogromną, bardzo skuteczną dawką szczerości od rozgrzania mojego serca”.

Warner Bros. stoi Za filmem Wonka od dawna chciała przenieść prequel na duży ekran. Przez lata pojawiały się doniesienia, że ​​Donald Glover, Ezra Miller i Ryan Gosling przygotowywali się do zagrania nowej wersji Willy’ego Wonki, ale tylko Timothée Chalamet otrzymał ofertę występu w musicalu Kinga. Chalamet nawet nie musiał brać udziału w przesłuchaniu. król Powiedział „Rolling Stone”. Na początku tego roku „Stan” Chalamet wiedział, że aktor ma talent do śpiewu i tańca wymagany do zagrania Wonki.

„To był występ na żywo, ponieważ on jest niesamowity i według mnie był jedyną osobą, która potrafiła tego dokonać” – powiedział King. „Ale ponieważ to Timothée Chalamet i jego życie jest tak absurdalne, jego występy muzyczne w szkole średniej są na YouTube i mają setki tysięcy wyświetleń. Dzięki Stanty Timothée Chalameta wiedziałem, że naprawdę dobrze śpiewa i tańczy”.

King kontynuował: „Wiedziałem, że to ma w swoim arsenale, ale nie wiedziałem, jak dobry jest. Kiedy z nim rozmawiałem, był bardzo zainteresowany. Stepował w szkole średniej i pomyślał: «Ja bym to zrobił». chciałbym pokazać ludziom, że mogę to zrobić.’”

Chalamet zareagował na tę wiadomość na czerwonym dywanie światowej premiery „Wonki” w Londynie śmiechem i powiedział: „Nie chodziło tylko o to, że obsadził mnie w tej roli. Podobały mu się też inne filmy, które zrobiłem!”

„Wonka” wejdzie do kin w Wielkiej Brytanii 8 grudnia, a premiera w USA 15 grudnia. Więcej pierwszych reakcji znajdziesz poniżej.

READ  Odpowiedź na krzyżówkę NYTimes: „Niektóre kawałki w wiadrze”