12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PIB rozszerza swoją obecność w Polsce poprzez przejęcie Grupy Nord

PIB rozszerza swoją obecność w Polsce poprzez przejęcie Grupy Nord

Grupa PIB, specjalistyczny pośrednik ubezpieczeniowy, rozszerzyła swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez przejęcie Grupy Nord, dostawcy rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji w Polsce.

PIB podpisał warunkową umowę nabycia 100% udziałów w spółkach Grupy Nord, w tym Nord Partner, Nord Re i Nord Serwis. Zakończenie transakcji uzależnione jest od uzyskania zgody organów regulacyjnych w Polsce.

Grupa Nord istnieje na rynku od 26 lat i zatrudnia obecnie blisko 250 specjalistów w całej Polsce w organizacjach sektora publicznego, instytucjach finansowych, budownictwie, przemyśle, energetyce, chemii, transporcie i służbie zdrowia.

Brendan McManus, dyrektor generalny PIB Group, skomentował: „Nabyliśmy wiodącą na rynku firmę z doskonałym przywództwem i utalentowanym, ciężko pracującym zespołem. Nord od początku był pod wielkim wrażeniem firmy Nord i jesteśmy zachwyceni aby stali się częścią naszego zespołu. Zapewnimy naszym klientom jeszcze większy zakres wiedzy i doświadczenia. Nord może nam również pomóc w zapewnieniu głębi, a szersza Grupa PIB pomoże firmie Nord wykorzystać jej imponujące osiągnięcia.

Krzysztof Bromka, Prezes Zarządu NordPartner, komentuje: „W Grupie PIP mamy przyjemność dołączyć do niezależnej grupy brokerów ubezpieczeniowych. Dzięki podobnej kulturze i pełnemu zrozumieniu roli brokera ubezpieczeniowego lub reasekuracyjnego możemy współpracować z najlepszych ekspertów w innych krajach.

Zarejestruj się na konferencję Artemis ILS Asia 2024

„Dzięki PIB będziemy mieli większy dostęp do międzynarodowych rynków ubezpieczeń i reasekuracji, co umożliwi nam profesjonalne wsparcie naszych klientów w zakresie ochrony ich interesów, zasobów i inwestycji.”

Grupa PIB weszła na polski rynek w 2020 roku wraz z przejęciem WDB. Od tego czasu dodał do swojego portfela w kraju takie biznesy, jak Transbrokers.eu, Brokers Union, Exito Group, Equinum Broker, firma reasekuracyjna ReSolutions i wieloagencyjna firma ubezpieczeniowa Assist.

Obecnie prowadzi działalność w Polsce jako brokerzy ubezpieczeniowi, brokerzy reasekuracyjni oraz kilka agencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Mariusz Muszyński, Prezes PIB Group Polska, powiedział: „Dołączenie spółek Grupy Nord do Grupy PIB to bardzo ważny kamień milowy w rozwoju naszej marki. Umacnia to naszą pozycję na polskim rynku ubezpieczeniowym.

READ  Para z Central Michigan wróciła po pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce

„Grupa Nord, ze swoją bogatą historią i zespołem wybitnych specjalistów, wnosi do Grupy PIB ogromne doświadczenie i innowacyjne podejście do zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji. Nie możemy się doczekać współpracy z Krzysztofem Bromką i jego zespołem.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem