14 września, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

okoora rozwija się w Polsce, aby wspierać lokalne firmy w transgranicznych transakcjach walutowych

Szwajcarsko-izraelski startup fintech Okura Kontynuuje ekspansję europejską wchodząc na rynek polski. Fintech planuje dodać do swojej działalności w Polsce biura sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, a także centrum badawczo-rozwojowe, które będzie wspierać ciągły rozwój produktów.

W miarę dalszej ekspansji na Unię Europejską (UE) okoora wierzy, że wejście do Polski ułatwi polskim przedsiębiorstwom zarządzanie i przeprowadzanie transgranicznych transakcji walutowych.

Platforma automatycznego zarządzania walutami biznesowymi (ABCM™) firmy Okura pomaga firmom zarządzać ryzykiem związanym z wahaniami kursów wymiany walut. Ponadto okoora oferuje usługi bankowe (BaaS) za pośrednictwem interfejsów API, które umożliwiają firmom fintech, bankom i innym instytucjom finansowym oferowanie swoim klientom usług bankowości z transakcjami w walutach obcych.

„Przyjeżdżamy do Polski z przekonaniem, że rynek rozwiązań do zarządzania walutami może i powinien zostać zakłócony. Kiedy Okura badał rynek europejski, Polska uzyskała wysokie noty ze względu na rozwinięty sektor bankowy, wysoki poziom handlu zagranicznego i inne istotne parametry” – dodał. wyjaśnione. Beniamin Abraham, założycielka i dyrektor generalna firmy okoora. „Polska oferuje także zachęty ekonomiczne, dlatego otwarcie tutaj centrum badawczo-rozwojowego wydaje się dobrym pomysłem. Uważamy, że to najlepsze miejsce na rozpoczęcie naszej europejskiej ekspansji.

Ekspansja na rynek polski następuje po otwarciu biura firmy w Limassol na Cyprze, a głównym celem jest osiągnięcie zgodności z przepisami UE do 2023 roku. Jednak Polska jest pierwszym znaczącym rynkiem europejskim, na którym Okura chce promować i sprzedawać swoje usługi lokalnej społeczności biznesowej.

Sukces Fintechu w Polsce

368 firm fintech w Polsce Polska scena fintech prężnie się rozwija. Międzynarodowi gracze lubią Finanse, krzywa, Klarina, rewolucja I Tink Wszystkie mają biura lub centra badawczo-rozwojowe w Polsce.

Polski rynek usług finansowych jest jednocześnie największym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak tam stwierdzono Europejski Bank Centralny, wartość aktywów polskiego sektora bankowego w 2021 r. wyniosła 564 mld euro. Kwota ta jest prawie dwukrotnie większa od kwoty 336 miliardów euro przysługującej Republice Czeskiej i drugiej co do wielkości w regionie.

Polskie banki są bardzo aktywne i szybko tworzą nowe oprogramowanie. W wielu przypadkach banki te jako pierwsze wprowadziły rozwiązania takie jak bankowość mobilna i płatności cyfrowe.Jak zrobić FinTech w Polsce 2023’Raport.

Jednym z powodów, dla których Okura wybrała Polskę jako kolejny punkt ekspansji, jest fakt, że MŚP odpowiadają za ponad 99 procent całkowitego biznesu w kraju i są grupą docelową firmy Okura.

Według rządu kierowanego przez rząd MŚP odpowiadają za prawie połowę PKB (45,3 proc.). Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Eksport stanowi około 50 proc. całkowitych przychodów polskich MŚP, co wskazuje na silną integrację z handlem światowym. To znacznie więcej niż średnia w UE, gdzie eksport stanowi 30 procent przychodów MŚP.

„Kolejnym aspektem wyboru Polski na początek ekspansji jest wysoka wartość dotychczasowych wymian na platformie pomiędzy szeklem izraelskim a polskim złotym – Polska plasuje się w pierwszej piątce UE, wyprzedzając gospodarki takie jak Hiszpania i Francja” – dodał. – powiedział Abraham.