22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Phil Mickelson zdobywa punkty w PGA Championship, US Open i zamawia LIV Golf Invitational Series

Phil Mickelson zdobywa punkty w PGA Championship, US Open i zamawia LIV Golf Invitational Series

Phil Mickelson Rejestrując się do gry w PGA Championship w przyszłym miesiącu i US Open w czerwcu, jego agenci poprosili o wydanie PGA Tour, aby umożliwić sześciokrotnemu głównemu mistrzowi udział w pierwszym turnieju finansowanej przez Arabię ​​Saudyjską serii LIV Golf Invitational w Londynie w czerwcu.

W oświadczeniu wieloletni agent Mickelsona, Steve Lowe ze Sportfive, powiedział, że nie zdecydował jeszcze, czy zagra w którymkolwiek z wydarzeń.

„Phil nie ma obecnie konkretnych planów dotyczących tego, kiedy i gdzie będzie grał” – powiedział Lowe. „Wszelkie podjęte działania nie są w żaden sposób odzwierciedleniem ostatecznej decyzji, ale raczej pozostawieniem wszystkich opcji otwartych”.

Poniedziałek był ostatecznym terminem, w którym gracze mogli poprosić o sprzeczną wersję wydarzenia PGA Tour, aby zagrać na inauguracyjnym LIV Golf Invitational w dniach 9-11 czerwca.

51-letni Mickelson nie grał oficjalnego turnieju Tour, ponieważ przegapił szansę wzięcia udziału w Farmers Insurance Open w Torrey Pines pod koniec stycznia. Mickelson był uwikłany w kontrowersje, odkąd autor Alan Shipnock opublikował fragment swojej nadchodzącej nieautoryzowanej autobiografii, w której Mickelson skrytykował PGA Tour i powiedział, że był zaangażowany w przygotowanie umowy biznesowej dla separatystycznej ligi finansowanej przez fundusze Public Investment in Arabia Saudyjska. Mickelson nazwał w nim Saudyjczyków „zastraszającymi”, ale powiedział, że wybiega poza ich kontrowersyjną historię naruszeń praw człowieka, aby zyskać wpływy poprzez PGA Tour.

Komentarze Mickelsona spotkały się z powszechną krytyką, w tym ze strony innych profesjonalistów z PGA Tour, co doprowadziło go do przeprosin kilka dni później.

Kilku jego dawnych sponsorów, w tym Amstel Light, KPMG i Workday, zakończyło z nim relacje. Callaway również tymczasowo zawiesił jej związek z nim. American Express Championship powiedział, że nie jest już gospodarzem i nie będzie już związany ze swoją organizacją.

Mickelson, trzykrotny mistrz Masters, nie brał udziału w turnieju na początku tego miesiąca po raz pierwszy od 1994 roku. Prezes Augusta National Golf Club, Fred Ridley, powiedział, że Mickelson kwalifikuje się do gry jako były mistrz, ale Mickelson zrezygnował z udziału w zawodach. Był to jego trzydziesty start w Masters.

READ  Listy gwiazd 2022 MLB All-Star: Aaron Judge, zatytułowany Shohei Ohtani; Dodano Carlosa Rodona jako substytut

Mickelson jest obrońcą tytułu PGA Championship po tym, jak niespodziewanie został najstarszym głównym mistrzem w wieku 50 lat w maju 2021 roku, wygrywając na Ocean Course na wyspie Kiawah w Południowej Karolinie.

Mistrzostwa PGA odbędą się w Southern Hills Country Club w Tulsa w stanie Oklahoma w dniach 19-22 maja. US Open odbędzie się w The Country Club na Brooklynie w stanie Massachusetts w dniach 16-19 czerwca.

LIV Golf Invitational Series, prowadzona przez dwukrotnego zwycięzcę Open Championship Greg Norman, ogłosił w marcu, że w tym roku zorganizuje serię ośmiu wydarzeń, z siedmioma turniejami w sezonie regularnym. Seria zakończyła się finałem mistrzostw drużynowych na stadionie Trump National Doral w Miami, należącym do byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, 27 i 30 października, jak ogłoszono w poniedziałek.

Całkowita pula nagród w ośmiu turniejach wyniesie 255 milionów dolarów, według LIV Golf Investments, a siedem turniejów w sezonie regularnym będzie wartych 25 milionów dolarów, co będzie najbogatszym w profesjonalny golf, z 20 milionami w nagrodach indywidualnych i 5 dolarami. miliona dla pierwszych trzech zespołów. Pierwsza trójka po siedmiu wydarzeniach w sezonie regularnym również podzieli się nagrodą w wysokości 30 milionów dolarów.

Turniej dla wielu graczy, który kończy się wraz z końcem sezonu, zapewni kolejne 50 milionów dolarów nagród dla 12 drużyn w turnieju w stylu pucharowym. Czterech graczy w zwycięskiej drużynie podzieli się 16 milionami dolarów, następnie 10 milionów na drugi i 8 milionów na trzeci.

„Nie może być bardziej idealnej lokalizacji do zorganizowania naszego największego wydarzenia w roku na polu o długiej historii z profesjonalnymi golfistami i cieszymy się, że możemy dodać kolejny kawałek historii do tego popularnego miejsca” – powiedział Norman w oświadczeniu. w poniedziałek. „Naprawdę nie mogę się doczekać października, aby zobaczyć, jak te zespoły idą łeb w łeb w walce o największą nagrodę pieniężną w historii turnieju”.

READ  Mecz nr 1 drużyny Rangers-Rays na stadionie Tropicana Field zgromadził najmniejszą widownię na meczu play-off ligi MLB od ponad stu lat

Ponieważ inauguracyjna impreza LIV w Londynie zderzyła się z RBC Canadian Open w Ontario w dniach 9-12 czerwca, gracze PGA Tour będą musieli uzyskać przepustkę na Tour, aby wziąć udział w mistrzostwach LIV.

Komisarz PGA Tour Jay Monahan powiedział graczom po mistrzostwach PGA w maju zeszłego roku, że każdy, kto dołączy do finansowanej przez Arabię ​​Saudyjską ligi, zostanie zawieszony i potencjalnie grozi mu dożywotni zakaz uczestnictwa w PGA Tour.