16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Phil Mickelson traci dwóch kolejnych sponsorów po kontrowersyjnych saudyjskich komentarzach

Phil Mickelson traci dwóch kolejnych sponsorów po kontrowersyjnych saudyjskich komentarzach

Phil Mickelson nadal ponosi konsekwencje Kontrowersyjne komentarze na temat trasy PGA i proponowanej Ligi Dysydentów ze wsparciem Arabii Saudyjskiej.

Sześciokrotny mistrz przegrał w piątek dwa kolejne – Callaway Golf i Workday.

Workday powiedział Golf Digest na początku piątku, że zrywa więzi z Mickelsonem, a Callaway ogłosiła później swoją decyzję o zakończeniu związku z 51-letnim Mickelsonem, stając się czwartym długoletnim partnerem, który zdystansował się od niego w zeszłym tygodniu.

Mickelson cieszył się 17-letnim współpracą z Callaway, aw 2017 zgodzili się przedłużyć to partnerstwo na pozostałą część swojej kariery piłkarskiej.

„Callaway nie akceptuje komentarzy Phila Mickelsona i jesteśmy głęboko rozczarowani jego doborem słów – w żaden sposób nie odzwierciedlają one naszych wartości ani tego, za czym opowiadamy się jako firma” – napisano w oświadczeniu. „Phil przeprosił Wiemy, że żałuje sposobu, w jaki poradził sobie z ostatnimi wydarzeniami. Rozumiemy jego pragnienie oderwania się od gry i szanujemy tę decyzję. W tej chwili zgodziliśmy się na wstrzymanie naszego partnerstwa i później dokonamy ponownej oceny naszych bieżących relacji”.

Na początku tego tygodnia KPMG i Amstel Light ogłosiły zakończenie współpracy z Mickelsonem.

Phil Mickelson
AP

Pisarz golfowy Alan Shipnock, którego biografia o Mickelsonie ma zostać opublikowana w maju, ujawnił komentarze Mickelsona wyjaśniające jego decyzję o podjęciu współpracy z ligą wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską, która mogłaby rywalizować z PGA Tour. W swojej interpretacji Mickelson argumentował, że nowa liga jest konieczna – pomimo przerażających naruszeń praw człowieka w Arabii Saudyjskiej – w celu przekształcenia krajobrazu golfowego.

„To przerażające matki, którymi można się dzielić” – powiedział Mickelson. Wiemy, że zostali zabici [Washington Post reporter and U.S. resident Jamal] Khashoggi ma przerażającą historię praw człowieka. Zabijają tam ludzi za bycie gejami. Wiedząc o tym wszystkim, dlaczego w ogóle o tym myślę? Ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour”.

READ  MLB Lockout: termin anulowania gier

Mickelson wyjaśnił, że trasa wzmocniła uczestników i ograniczyła możliwości zarobkowe golfistów, oskarżając ich o „nienawistną chciwość”. Zasugerował, że Liga Saudyjska dałaby graczom więcej swobody, władzy i potencjalnych zysków.

Od tego czasu Mickelson przepraszał za komentarze i oskarżył Shipnucka o zamieszczanie linków do „nieoficjalnych komentarzy udostępnianych poza kontekstem i bez mojej zgody”.

Wśród kontrowersji Mickelson oderwał się od golfa.