24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Personel pokładowy Lufthansy wzywa do nowego dwudniowego strajku w Niemczech

Personel pokładowy Lufthansy wzywa do nowego dwudniowego strajku w Niemczech

  • Napisane przez Sofię Ferreirę Santos
  • wiadomości BBC

Związek personelu pokładowego Lufthansy ogłosił nowy dwudniowy strajk na dwóch najbardziej ruchliwych lotniskach w Niemczech, Frankfurcie i Monachium.

Strajk ten odbędzie się we wtorek i środę i jest ostatnim z serii strajków, które dotknęły niemieckie linie lotnicze.

Oświadczenie związku następuje kilka dni po ogłoszeniu przez Lufthansę rekordowych zysków za 2023 rok.

Lufthansa twierdzi, że katastrofa może dotknąć około 100 000 pasażerów.

Związek stwierdził, że strajk obejmie wszystkie loty odlatujące z lotniska we Frankfurcie we wtorek i wszystkie loty z Monachium w środę od 04:00 (03:00 GMT) do 23:00 (22:00 GMT) czasu lokalnego.

Będzie to miało wpływ zarówno na Lufthansę, jak i jej niskokosztową, niskokosztową spółkę zależną CityLine. Nie jest jasne, czy będzie to miało wpływ również na partnerów codeshare Lufthansy.

Niezależna Organizacja Stewardów (UFO) żąda podwyżki o 15% i rekompensaty za inflację w wysokości 3000 euro (3280 dolarów; 2550 funtów) dla swoich 18 000 członków Lufthansy i 1000 członków Cityline.

Powiedziała, że ​​ponad 96% członków UFO głosowało za strajkiem.

Lufthansa ogłosiła w czwartek, że jej zyski w 2023 roku podwoiły się do 1,67 miliarda euro (1,82 miliarda dolarów; 1,42 miliarda funtów) w porównaniu z rokiem poprzednim.

Personel pokładowy „powinien móc wykorzystać ten sukces” – powiedział Joachim Vasquez Borger, przewodniczący UFO.

Dodał, że związek „głęboko żałuje” podjęcia tej decyzji i poprosił pasażerów o „przeprosiny” za wszelkie niedogodności spowodowane strajkiem.

Jednak brak Lufthansy w osiągnięciu porozumienia z pracownikami wskazuje, że „kierownictwo chce, aby sytuacja się pogorszyła ze szkodą dla pasażerów” – powiedział w sobotę negocjator ds. UFO.

Około 200 000 pasażerów doświadczyło opóźnień i odwołań lotów po strajku personelu naziemnego Lufthansy w Niemczech w czwartek i piątek.

Lufthansa podała, że ​​zaoferowała podwyżkę płac o co najmniej 10%, ale Verdi stwierdził, że oferta ta nie jest wystarczająca i że pomimo wysokich zysków linii lotniczej personel naziemny ledwo zarabia minimalną stawkę.