18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google zwalnia inżyniera, który protestował przeciwko izraelskiej konferencji technologicznej sponsorowanej przez firmę

Google zwalnia inżyniera, który protestował przeciwko izraelskiej konferencji technologicznej sponsorowanej przez firmę

Jak podaje brytyjska gazeta „Daily Mail”, Google zwolnił inżyniera zajmującego się chmurą, który przerwał Barakowi Regevowi, dyrektorowi zarządzającemu jego firmy w Izraelu, podczas przemówienia na izraelskim wydarzeniu technologicznym w Nowym Jorku. CNBC. „Jestem inżynierem oprogramowania w Google i nie chcę tworzyć technologii wspierającej ludobójstwo lub inwigilację!” Widziano i słyszano krzyki inżyniera wideo Został on podchwycony przez niezależną dziennikarkę Caroline Haskins i rozpowszechniony w Internecie. Kiedy ochrona go odciągała i wyśmiewała publiczność, mówił dalej i nawiązał do Projektu Nimbus. Jest to kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów wygrany przez Google i Amazon na dostawę izraelskiej armii w sztuczną inteligencję i inne zaawansowane technologie.

W zeszłym roku grupa pracowników Google opublikowała list otwarty, w którym wzywała firmę do anulowania Projektu Nimbus, a także potępiała „nienawiść, nadużycia i odwet”, z jakimi spotykają się arabscy, muzułmanie i palestyńscy pracownicy firmy. Inżynier powiedział: „Projekt Nimbus naraża członków społeczności palestyńskiej na ryzyko! Nie zgadzam się na budowanie technologii, która będzie wykorzystywana do apartheidu w chmurze. ” Po zabraniu go z miejsca Regev powiedział publiczności: „[p]„Sztuka bycia uprzywilejowanym w pracy dla firmy reprezentującej wartości demokratyczne polega na robieniu miejsca na różne opinie.” Zakończył swoje przemówienie po tym, jak przerwał mu drugi protestujący, który oskarżył Google o współudział w ludobójstwie.

Do zdarzenia doszło podczas konferencji MindTheTech w Nowym Jorku. Jego tegorocznym tematem było najwyraźniej „Stańcie przy izraelskiej technologii”, ponieważ inwestycje w Izraelu spadły po atakach Hamasu z 7 października. Haskinsa Sporządził szczegółową relację Co była świadkiem na imprezie, ale nie mogła zostać aż do jej zakończenia, bo ochrona też ją wyrzuciła.

READ  Ceny ropy wzrosły o ponad 1% do najwyższego poziomu od 7 lat z powodu obaw o zakłócenia w dostawach

Inżynier Google, który zbojkotował to wydarzenie, powiedział Haskinsowi, że chce, aby „inni inżynierowie Google Cloud wiedzieli, że na tym polega inżynieria – solidaryzować się ze społecznościami, na które wpływa Twoja praca”. Aby uniknąć konsekwencji zawodowych, rozmawiał z dziennikarzem anonimowo, ale Google najwyraźniej odkrył jego tożsamość. W oświadczeniu dla Engadget rzecznik Google powiedział: „Na początku tego tygodnia pracownik przeszkodził współpracownikowi podczas prezentacji, zakłócając oficjalne wydarzenie sponsorowane przez firmę. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, niezależnie od problemu”. został rozwiązany z powodu naruszenia naszych zasad.”

Aktualizacja, 9 marca 2024 r., 13:58 czasu wschodniego: ta historia została zaktualizowana i zawiera oświadczenie Google.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie; Jeśli klikniesz ten link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.