29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PepsiCo otworzy 7187 mln standardowych zakładów produkcyjnych w Polsce

Ukończony do 2025 r. nowy zakład będzie odpowiadał siedmiu boiskom piłkarskim i powstanie na 30-hektarowej działce zlokalizowanej w Sweet koło Środy Śląskiej. Zakład zapewni dodatkowe możliwości reagowania na szybki rozwój produktów spożywczych firmy, w tym takich marek jak Levin Roasted and Oven Pack Chips oraz Toridos Corn Chips.

Nowy zakład, który w przyszłości planuje uruchomić na miejscu farmę fotowoltaiczną, będzie generował pełną samowystarczalność dzięki panelom słonecznym. Ogrzewanie, chłodzenie i woda będą ponownie wykorzystywane, a woda deszczowa będzie zbierana.

Odpady ziemniaczane zostaną wykorzystane, a pozostałe łuski zostaną wykorzystane w specjalnym generatorze biomasy do zasilania zakładu, który następnie zostanie przetworzony na nawóz niskoemisyjny, który zostanie przekazany rolnikom, aby pomóc w uprawie następnej uprawy firmy.

„Najnowsze zielone technologie”

Prezes PepsiCo Poland Mikey Jaszkik powiedział:Nowy projekt Z dumą korzystamy z najnowszych zielonych technologii.

„Już teraz w 100% wykorzystujemy energię wiatru do zasilania czterech istniejących elektrowni i siedziby głównej w Warszawie. W wybranych zakładach produkcyjnych zainstalowano dodatkowe panele słoneczne. Te innowacje zneutralizują węgiel ze Środy Śląskiej do 2035 roku.

Plonami dla nowego zakładu produkcyjnego będą pracować polscy rolnicy w ścisłej współpracy z PepsiCo.

Świeże produkty kukurydziane

Ponadto do 2027 r. firma chce pozyskać 27 215 ton kukurydzy do produkcji chipsów toridos, rozpoczynając nowe relacje w zakresie produktów kukurydzianych. Dzięki nowej budowie, która jest obecnie w budowie, PepsiCo rozszerzy swój program rolny do 7500 hektarów i ponad 100 gospodarstw w nadchodzących latach.