22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pasażerowie rejsów, którzy utknęli w Afryce, starają się wrócić na swój statek

Pasażerowie rejsów, którzy utknęli w Afryce, starają się wrócić na swój statek

Gerarda Bottineau/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Norweski statek wycieczkowy przybywa do francuskiego portu śródziemnomorskiego w Marsylii na tym zdjęciu z pliku z 2021 r.CNN

Ośmiu pasażerów statków wycieczkowych pozostawionych na afrykańskiej wyspie Wyspy Świętego Tomasza i Książęca od wielu dni usiłuje dogonić norweski statek wycieczkowy płynący na zachodnie wybrzeże Afryki.

Z oświadczenia duńskiej linii wycieczkowej wynika, że ​​27 marca pasażerowie wrócili na statek z opóźnieniem.

W oświadczeniu napisano: „Ośmiu gości, którzy przebywali na wyspie sami lub w ramach prywatnej wycieczki, nie skorzystało z ostatniej próby powrotu na statek i w związku z tym nie dotrzymało wyznaczonej godziny wejścia na statek, która była o trzeciej w nocy popołudnie czasu lokalnego.”

„Chociaż jest to bardzo niefortunna sytuacja, goście są odpowiedzialni za dopilnowanie, aby wrócili na statek o podanej godzinie, która jest szeroko przekazywana za pośrednictwem systemu interkomowego statku, w codziennych komunikatach i publikowana tuż przed opuszczeniem statku”.

Norweska linia wycieczkowa podała, że ​​paszporty pasażerów zostały przekazane lokalnym agentom portowym, aby goście mogli je odebrać. Jak podaje linia wycieczkowa, goście ponoszą koszty dotarcia do następnego dostępnego portu zawinięcia w celu ponownego dołączenia na statek. Linia wycieczkowa podała, że ​​współpracuje z lokalnymi władzami i komunikuje się z osieroconymi pasażerami.

Według pary, która utknęła w Południowej Karolinie, Jill i Jay Campbell, którzy byli z nimi w kontakcie WPDE, filia CNN Jeśli chodzi o ich sytuację, grupa ośmiu osieroconych pasażerów spędziła 15 godzin podróżując przez sześć krajów, aby… Spróbuj dołączyć do ich statku Niedziela w Gambii.

Jednak statek nie mógł zakotwiczyć z powodu odpływu i spędził dodatkowy dzień na morzu. Rodzina Campbella powiedziała WPDE, że grupa spróbuje następnie dotrzeć do Senegalu, gdzie statek ma przybyć do portu we wtorek.

Rodzina Campbella powiedziała WPDE, że kilku członków tej grupy to osoby starsze, inny paraplegik i kobieta w ciąży. Jeden z członków grupy nie przyjmował leków na serce przez pięć dni i zachorował – powiedział.

READ  Republika Południowej Afryki odrzuca amerykańskie oskarżenia o wysyłanie broni do Rosji

CNN skontaktowało się z Norweską linią wycieczkową w celu uzyskania dodatkowych szczegółów, ale nie otrzymało natychmiastowej odpowiedzi.

Szalony pęd grupy rozpoczął się 27 marca po długiej trasie koncertowej na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej.

„Powiedzieliśmy: «Mamy coraz mniej czasu», a oni na to: «Nie ma problemu, przyjedziemy z powrotem za godzinę»” – powiedział Jay Campbell o organizatorach wycieczki. Campbell powiedział WPDE, że organizator wycieczek zadzwonił do Kapitan powiedział mu, że pasażerowie są w drodze, ale się spóźnią. Kiedy wrócili, statek nadal znajdował się w porcie, ale Campbell powiedział, że kapitan nie wpuści ich na pokład.

„Kapitan portu próbował skontaktować się ze statkiem, ale kapitan odrzucił połączenie” – powiedział Campbell WPDE pod koniec ubiegłego tygodnia. „Wysłaliśmy e-maile do NCL, numeru alarmowego obsługi klienta NCL, a oni powiedzieli: «No cóż, jedynym sposobem skontaktowania się ze statkiem jest wysłanie im e-maili, bo oni nie odpowiadają na nasze e-maile».

Rodzina Campbellów powiedziała WPDE, że grupa została bez leków i że większość pasażerów nie miała kart kredytowych akceptowanych na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej, w związku z czym Campbellowie wydali tysiące dolarów na swoją kartę Visa na zakwaterowanie i artykuły pierwszej potrzeby dla grupy.

Rodzina Campbellów poinformowała, że ​​dodatkowy pasażer, który był na innej trasie, miał pilną sytuację medyczną i został zabrany do szpitala na Sao Tome, pozostawiając ją również bez opieki. Rodzina Campbella powiedziała, że ​​udało jej się skontaktować z córką pasażera w Kalifornii, aby pomóc w koordynowaniu jej powrotu do Ameryki Północnej.

Para weszła na statek 20 marca CruiseMapper.com Statek wycieczkowy Norweski Dawn płynie w poniedziałek do Dakaru w Senegalu.

Sarah Dewberry z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.