1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce przyspiesza w sierpniu

Jak podał w środę GUS, dynamika sprzedaży detalicznej w Polsce poprawiła się po raz pierwszy od czterech miesięcy w sierpniu.

W cenach stałych sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 4,2% rok do roku, po wzroście o 2% w lipcu, co jest najsłabszym bieżącym wzrostem sprzedaży od marca ubiegłego roku.

Sprzedaż farmaceutyków, kosmetyków i ortopedii wzrosła o 13,7%, podczas gdy sprzedaż pozostałych wzrosła o 10,9%.

Sprzedaż tekstyliów, odzieży i obuwia wzrosła w ciągu ostatniego roku o 8,4 proc. W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 1,0% po wzroście o 1,2% w lipcu.

W cenach bieżących sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 21,5% rok do roku io 1,7% więcej niż miesiąc wcześniej.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można ufać, prawdę, dokładność i bez obaw i faworyzowania.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

READ  FIM Heart jedzie do Enduro Poland na Hero Challenge