1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola III zdiagnozowano raka

Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola III zdiagnozowano raka

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola zdiagnozowano nowotwór.

Rodzaj nowotworu nie został ujawniony – nie jest to rak prostaty, ale wykryto go podczas niedawnego leczenia powiększenia prostaty.

Pałac poinformował, że król rozpoczął w poniedziałek „regularne leczenie” i na czas leczenia odroczy obowiązki publiczne.

W oświadczeniu dodano, że 75-letni król „jest całkowicie pozytywnie nastawiony do leczenia, jakie otrzymał i nie może się doczekać możliwie najszybszego powrotu do pełnej służby publicznej”.

Nie są udostępniane żadne inne szczegóły dotyczące stadium lub diagnozy raka.

Król osobiście poinformował swoich dwóch synów o swojej diagnozie, a książę Walii utrzymywał regularny kontakt z ojcem.

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych książę Sussex, książę Harry, rozmawiał ze swoim ojcem i w nadchodzących dniach uda się do Wielkiej Brytanii, aby się z nim spotkać.

Król wrócił do Londynu z Sandringham w Norfolk w poniedziałek rano i według pałacu rozpoczął leczenie ambulatoryjne.

Choć tymczasowo zawiesi wydarzenia publiczne, król będzie nadal pełnił konstytucyjną rolę głowy państwa, obejmującą formalności i prywatne spotkania.

Istnieje konstytucyjny mechanizm postępowania w sytuacji, gdy głowa państwa nie jest w stanie sprawować swoich obowiązków służbowych – w takim przypadku w miejsce króla można wyznaczyć „doradców państwowych”.

Obecnie obejmuje to królową Camillę, księcia Williama, księżniczkę królewską i księcia Edwarda. Książę Harry i książę Yorku nie będą już nazywani niepracującymi członkami rodziny królewskiej.

Książę William tymczasowo wycofał się także z występów publicznych, pomagając swojej żonie Katarzynie, księżnej Walii, gdy ta wraca do zdrowia po „operacji brzucha”.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: BBC Six News ogłasza diagnozę raka Kinga

Ponad tydzień temu w prywatnym londyńskim szpitalu przeszedł operację prostaty.

Pałac podał wówczas, że król zdecydował się ogłosić leczenie prostaty, aby zachęcić większą liczbę mężczyzn do poddawania się badaniom prostaty.

Mówi się, że chętnie podniesie świadomość problemu, gdyż strona internetowa NHS informuje o wzroście problemów związanych z chorobami prostaty.

W przypadku wielu rodzajów nowotworów ryzyko ich rozwoju zwiększa się wraz z wiekiem. Dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że średnio każdego roku ponad jedna trzecia (36%) nowych przypadków raka dotyczyła osób w wieku 75 lat i starszych.

Premier Rishi Sunak życzył królowi „pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia”, podobnie jak przywódca laburzystów Sir Keir Starmer i spiker Izby Gmin Sir Lindsay Hoyle.

Pełne oświadczenie pałacu

Czy poruszane tutaj kwestie dotyczą Cię? Można komunikować się poprzez e-mail [email protected].

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Dita Von Teese ma czarującą osobowość podczas pokazu Alexis Mabille podczas Paris Fashion Week