23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pacjenci z HAE w Polsce wkrótce będą mieli dostęp do Taksiro po niskich stawkach

Thaksin (lanadelumab), zatwierdzona terapia wstrzyknięciami podskórnymi w celu zapobiegania atakom zapalnym u ofiar Dziedziczny obrzęk naczynioruchowy (HAE) będzie wkrótce dostępny w niższych cenach dla pacjentów w Polsce i Australii.

Polski minister zdrowia zatwierdził dostęp i powrót Thaksina do około 50 pacjentów. Raport HAE pochodzi z Polski. Aprobata ta jest ważna do 1 września 2023 r. i HAE Poland ma nadzieję, że aprobaty zostaną przedłużone po tej dacie.

Minister Zdrowia przedłuża refundację objawów na kolejne leczenie HAE, Fraser (wstrzyknięcie ikatybantu), w celu objęcia pacjentów pediatrycznych. Oznacza to, że dzieci poniżej 18 roku życia z HAE w Polsce mogą zwrócić się do Frasera o leczenie ich ataków.

Rekomendowane lektury

Odrębnie, Komitet Doradczy ds. Zastosowań Farmaceutycznych w Australii zalecił, aby Takhzyro znalazło się na liście Krajowego Programu Zastosowań Farmaceutycznych. Oczekuje się, że leki te zostaną oficjalnie wprowadzone do obrotu pod koniec roku i będą dostępne dla tamtejszych pacjentów po niskich cenach. Raport HAE pochodzi z Australii.

HAE Australasia powiedział w oświadczeniu, że pracuje nad przeprowadzeniem badania socjoekonomii i leczenia pacjentów z HAE w kraju, a także w Stanach Zjednoczonych i Europie. Grupa organizuje również konferencje dla pacjentów i opiekunów w Australii i Nowej Zelandii.

Umowa o finansowaniu publicznym Takhzyro w Kanadzie Osiągnięty Pod koniec ubiegłego roku.

HAE charakteryzuje się nagłym stanem zapalnym wywołanym nadmiernym poziomem cząsteczki zwanej prodigin. Takhzyro działa poprzez blokowanie aktywności innego białka zwanego galligreen, które reguluje poziom prodiginy. Hamując pęcherzyk żółciowy, tachyro może obniżyć poziom prodiginy, a tym samym zmniejszyć ryzyko ataków zapalnych.

Bezpieczeństwo i wydajność Taxiro oceniane w teście fazy 3 o nazwie Pomoc (NCT02586805) Wyniki badania Pokazano Nawet we wczesnych stadiach leczenia zapobiegawcze leczenie Takhzyro jest lepsze niż placebo pod względem zmniejszania liczby napadów zapalnych u pacjentów z HAE.

Frasir działa poprzez blokowanie normalnie wiążących się receptorów białkowych prodiginy, dzięki czemu nie może wywoływać stanu zapalnego. Jest stosowany jako niezbędne leczenie ostrych ataków zapalnych. Skuteczność preparatu Frazyr wykazano w kilku badaniach klinicznych, w tym w otwartym teście III fazy (NCT01386658) Przetestowano lek na 32 dzieciach z HAE i Znaleziony Jest dobrze tolerowany i może być skuteczny w łagodzeniu objawów ataku.

READ  IIHF - Polska marzy, GB ma nadzieję

Zarówno Firazyr, jak i Takhzyro są sprzedawane Tocota FarmaceutykiFirma, która od ponad 18 miesięcy współpracuje z lekarzami i organizacjami pacjenckimi na rzecz zwrotu podatku Taksiro w Polsce.