23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto jak chronić się w okresie świątecznym

Oto jak chronić się w okresie świątecznym

Cary, Karolina Północna — Zachowaj ostrożność, jeśli rozważasz zakup karty podarunkowej jako prezentu bożonarodzeniowego lub świątecznego w tym roku.

Eksperci ds. zakupów ostrzegają przed oszustwem mającym miejsce w okresie świątecznym, znanym jako „drenaż kart podarunkowych”. Jest to podstęp stosowany w celu kradzieży pieniędzy z kart podarunkowych, zanim w ogóle będziesz miał szansę z nich skorzystać.

Ta taktyka oszukuje kupujących, myśląc, że dodają wartość do kupowanej karty, mówi Nicole Cordero z Better Business Bureau of Eastern Carolinas. Zamiast tego przekazuje pieniądze oszustowi.

„Jedną z rzeczy, które robią oszuści, jest pobieranie różnych kodów kreskowych [and] „Umieść je nad kodami kreskowymi na odwrocie karty podarunkowej” – powiedział Cordero.

WRAL News zapytało Cordero, co powinni zrobić kupujący, aby się chronić.

„[They are] „Będziemy musieli się zatrzymać, sprawdzić, czy opakowanie jest nienaruszone” – powiedział Cordero. „Sprawdź, czy w miejscu, w którym znajduje się kod kreskowy, nie jest podarty lub pomarszczony oraz czy oszust nie był tam wcześniej.

Cordero powiedział również, że kupujący powinni przesunąć palcem po odwrocie karty podarunkowej, aby sprawdzić, czy na górze znajduje się naklejka.

Eksperci tacy jak Cordero zachęcają kupujących, aby upewnili się, że na kodach kreskowych i kodach zabezpieczających nie ma śladów zadrapań. Może uchronić kupujących przed utratą setek lub tysięcy dolarów.

Kolejna pomocna wskazówka od ekspertów ds. bezpieczeństwa: kupuj karty podarunkowe w pobliżu kasy lub za ladą. Ponadto stale sprawdzaj saldo.

Konsultant ds. sprzedaży Best Buy, Pawaii Bullock, wyjaśnił, co się stanie, jeśli kupujący padnie ofiarą wypalenia karty podarunkowej.

„Kiedy nasz menadżer to otrzyma, zgłaszamy to, zawiadamiamy policję, rozstrzygamy z nią sprawę i zastanawiamy się, co zrobić, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów” – powiedział Bullock.

READ  Inwestorzy czekają na dane o inflacji z USA

W środę kupujący Peter Ritchon odwiedził Best Buy w Cary, aby zrobić świąteczne zakupy. Powiedział, że próbował ofiarować konkretne prezenty lub pieniądze.

„To przerażające” – powiedział Ritchon o ostatnim oszustwie. „Dostajesz prezent, ktoś wydał na niego pieniądze, idziesz za niego coś kupić i pieniędzy już nie ma.

„Gdzie poszedłeś? Ktoś już wydał.” [It’s] Kolejny przykład oszustwa finansowego.”

A Znaleziono ankietę AARP 2022 Prawie co czwarta osoba wręczyła lub otrzymała karty upominkowe niezawierające pieniędzy.