24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto, co warto wiedzieć przed wylotem z Kapsztadu

Oto, co warto wiedzieć przed wylotem z Kapsztadu

To dzień premiery!

Misja Starlink 6-17 SpaceX, która ma wysłać 22 dodatkowe satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską, ma wystartować o godzinie 22:47 EDT we wtorek, 19 września.

W razie potrzeby dostępne są cztery możliwości uruchomienia kopii zapasowej między 23:38 a 1:46 czasu wschodniego w środę 20 września.

Konstelacja satelitów internetowych Starlink jest umieszczona w rakiecie Falcon 9 o wysokości 230 stóp.

Po krótkim locie z Launch Complex 40 wzdłuż południowo-wschodniej ścieżki, pierwszy stopień wzmacniacza ma wycelować w statek bezzałogowy lądujący na morzu około osiem minut po starcie.

Sprawdzaj aktualizacje relacji na żywo ze startu Space Team, które będą publikowane na tej stronie na 90 minut przed otwarciem okna. Kiedy transmisja na żywo SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitterze) stanie się dostępna na około pięć minut przed startem, zostanie ona udostępniona u góry tej strony.

Jeśli terminy się utrzymają, będzie to 50. start Space Coast w tym roku. Najnowsze aktualizacje harmonogramu znajdziesz na stronie floridatoday.com/launchschedule.

45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych ocenia, że ​​prawdopodobieństwo wystąpienia warunków „wystrzelenia” w przypadku potencjalnego startu wynosi 60 procent.

„Najbardziej prawdopodobnym zaburzeniem pogodowym, które wystąpi podczas pierwszej okazji wystrzelenia, będą chmury cumulonimbus związane z przemieszczającym się deszczem na lądzie” – głosi prognoza eskadry.

więcej: Harmonogram startów rakiet: Nadchodzące starty i lądowania na Florydzie

Meteorolodzy ze stacji National Weather Service w Melbourne prognozują, że we wtorek wieczorem na Stacji Sił Kosmicznych prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz z piorunami wynosi 60%, przy minimalnej temperaturze około 74 stopni, przeważnie zachmurzonym niebie i wietrze ze wschodu na północny wschód o prędkości od 5 do 10 mil na godzinę. godzina.

  • Będzie gospodarzem kompleksu startowego 40 stacji kosmicznej Cape Canaveral.
  • Ładunek to kolejna partia satelitów Starlink emitujących telewizję internetową.
  • Rakieta Falcon 9 o długości 70 metrów będzie podążać południowo-wschodnią trajektorią pomiędzy Florydą a Bahamami.
READ  Dwa pobliskie światy podobne do Ziemi zostały znalezione w idealnym miejscu na przetrwanie: ScienceAlert

Nadzór federalny: Rakieta SLS NASA jest niedostępna, a agencja się na to zgadza

  • Jeśli wystartuje punktualnie, będzie to 50. start Space Coast w tym roku.
  • W przypadku tego zadania nie występują lokalne skoki dźwięku.
  • Dopalacz pierwszego stopnia o długości 50 metrów wyceluje w lądujący dron około osiem minut po starcie.
  • Będzie to 17. misja pierwszego etapu rakiety Falcon 9.

Oczekuje się, że wkrótce ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral wystartują kolejne misje SpaceX Starlink, ale firma nie ogłosiła jeszcze docelowej daty kolejnej misji. Najnowsze aktualizacje harmonogramu znajdziesz na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Rick Neale jest reporterem South Brevard Watchdog w dzienniku FLORIDA TODAY (więcej jego historii można znaleźć tutaj). Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.