18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostateczny start ciężkiej rakiety Delta IV miał miejsce tuż przed startem

Ostateczny start ciężkiej rakiety Delta IV miał miejsce tuż przed startem

Aktualizacja: Wystrzelenie rakiety Delta IV Heavy zostało przełożone na piątek (29 marca) o godzinie 13:37 czasu wschodniego ze względu na problem z rurociągiem gazowego azotu. W tym czasie Live Science przeprowadzi transmisję na żywo z kolejnej próby startu. Oto jest Pełne oświadczenie Wydane przez United Launch Alliance:

„Wystrzelenie ciężkiego pojazdu United Launch Alliance Delta IV, przewożącego misję NROL-70 Narodowego Biura Rozpoznania, zostało odwołane z powodu problemu z rurociągiem gazowego azotu dostarczającym ciśnienie powietrza do systemów rakiety nośnej. Zespół rozpoczął działania mające na celu zabezpieczenie Start zaplanowano na piątek 29 marca o godzinie 13:37 czasu wschodniego”.

Ostatnia rakieta Delta należąca do United Launch Alliance (ULA) ma zostać wystrzelona jutro (29 marca) o 13:37 czasu wschodniego (17:37 GMT) w ramach tajnej misji dla Amerykańskiego Biura Rozpoznania Narodowego (NRO) – można ją obejrzeć na żywo tutaj .

Wystrzelenie kończy 64 lata floty rakiet Delta, która została zaprojektowana do przenoszenia dużych ładunków w przestrzeń kosmiczną. Rakieta Delta IV Heavy, szesnasta rakieta tego typu wystrzelona od 2004 roku, będzie przewozić tajny ładunek, gdy wystartuje po raz ostatni z Space Launch Complex-37 w stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie.