16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

OpenAI dąży do rozszerzenia polskiego biura w Europie jako CEO

OpenAI dąży do rozszerzenia polskiego biura w Europie jako CEO

OhDyrektor generalny penAI, Sam Altman, powiedział, że jednym z powodów jego obecnej podróży po europejskich miastach było znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla nowego biura.

„Polska będzie ciekawym miejscem” – powiedział Altman we wtorkowym wywiadzie, zapytany o europejskie urzędy. „Chcemy stworzyć w Europie biuro badań i inżynierii, a nie regulacje. Próbujemy to rozgryźć. To część celu tej podróży.

„Gęstość umiejętności” potencjalnej lokalizacji nowego biura jest ważna, powiedział Altman Wiadomości Bloomberga Na marginesie wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Warszawski i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polska jest głównym ośrodkiem w branży IT, z Alphabet Inc., JPMorgan Chase & Co. i Visa Inc. oraz dewelopera CD Projekt SA, oferującego duże centra inżynierskie opracowane przez Wiedźmin I Cyberpunka 2077 Gry.

Komentarz prezesa pojawił się w zeszłym tygodniu przed amerykańskimi senatorami, w których mówił o różnych obszarach na korzyść regulacji, w tym o ograniczeniu dezinformacji wyborczej i uczynieniu treści generowanych przez sztuczną inteligencję bardziej zrozumiałymi dla użytkowników. Altman powiedział we wtorek, że popiera wysiłki Europy zmierzające do przyjęcia globalnego podejścia do regulacji firm zajmujących się sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej: Ustawodawcy nie dają Samowi Altmanowi traktowania Zuckerberga (jeszcze)

Na scenie powiedział, że rozmawiał z polskim premierem Mateuszem Morawieckim podczas jego wizyty. Oczekuje się, że dyrektor generalny uda się do Paryża we wtorek, a następnie do Anglii w środę.

Szef ChatGPT również powiedział Nowo wydany Mobilna wersja narzędzia AI powoduje niewielki, ale „widoczny wzrost” subskrypcji płatnej wersji Pro firmy.

Więcej lektur z TIME


Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected].

READ  Spotkania biznesowe z kupcami sieci wielkopowierzchniowych z siedzibą w Polsce