12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Olśniewający widok Drogi Mlecznej z Republiki Południowej Afryki – Ars Technica

Olśniewający widok Drogi Mlecznej z Republiki Południowej Afryki – Ars Technica

Zbliżenie / Droga Mleczna wznosi się nad Namibią.

Kurta Belsera

Witamy w Daily Telescope. Na tym świecie jest za mało ciemności i za mało światła; Za mało pseudonauki, a za mało nauki. Pozwól, że inne posty przedstawią Twój horoskop dzienny. W Ars Technica pójdziemy inną drogą, czerpiąc inspirację z bardzo realistycznych obrazów wszechświata pełnego gwiazd i cudów.

Dzień dobry. Jest 1 listopada, a dzisiejsze zdjęcie czerpie inspirację z południowej Namibii. Być może najsłynniejszym drzewem w południowym regionie Afryki jest kołczan – nazwany tak, ponieważ jego rurowate gałęzie można uformować w uchwyty na strzały.

Kurt Belser zrobił to zdjęcie Drogi Mlecznej wznoszącej się nad kołczanem w maju w ramach wycieczki fotograficznej po Namibii. Księżyc już zaszedł, lokalnie zwiększając ciemność nieba. Ten odległy region Afryki może już poszczycić się jednymi z najciemniejszych niebios na świecie.

Grupa wycieczkowa zwiedzała to miejsce po południu i wróciła po zachodzie słońca, aby zainstalować sprzęt. Obejmuje to ostrożne poruszanie się w ciemności, unikanie ostrych skał i innych zagrożeń. Belser wykonał kilka 15-sekundowych ekspozycji, a następnie rozpoczął 30-minutową ekspozycję, aby uwypuklić ślady gwiazd.

„W końcu miałem około 30 minut, aby cieszyć się niesamowitym widokiem” – powiedział Ars. „Było znacznie lepiej niż ciemne niebo, na którym fotografowałem Drogę Mleczną w Parku Narodowym Arches. Można docenić, jak ludzie w starożytności budowali swoje mity na temat tego, co widzieli na ciemnym nocnym niebie. „

Możesz odwiedzić jego stronę internetową poniżej, aby zobaczyć zdjęcie szlaków gwiezdnych, a także lokalizację w ciągu dnia.

źródło: Kurta Belsera.

Chcesz wysłać zdjęcie do Daily Telescope? Skontaktuj się z nami i przywitaj.