18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Olivia Munn „załamała się”, gdy zobaczyła siebie po podwójnej mastektomii

Olivia Munn „załamała się”, gdy zobaczyła siebie po podwójnej mastektomii

Olivia Munn na 96. dorocznej ceremonii rozdania Oscarów, która odbyła się w Ovation Hollywood 10 marca 2024 r. w Los Angeles, Kalifornia.
Grega DeGuire/WWD za pośrednictwem Getty Images

  • Olivia Munn (43 l.) opowiada o swoich emocjonalnych przeżyciach po poddaniu się podwójnej mastektomii z powodu raka piersi.
  • „Ujrzałem siebie po raz pierwszy i byłem w szoku” – powiedział Moon. ludzie.
  • Rośnie liczba przypadków raka piersi wśród osób poniżej 50. roku życia.

Olivia Munn, lat 43, pamięta szok, jakiego doświadczyła, gdy po raz pierwszy zobaczyła swoje ciało po podwójnej mastektomii.

Aktor „X-Men: Apocalypse”, u którego w kwietniu 2023 roku zdiagnozowano raka piersi, rozmawiał z: ludzie O jej medycznej podróży w ciągu ostatnich miesięcy.

Moon powiedziała, że ​​w ramach planu leczenia przeszła cztery operacje, w tym 10-godzinną podwójną mastektomię.

„Naprawdę próbowałam się przygotować, ale prawda jest taka, że ​​nic nie było w stanie przygotować mnie na to, co będę czuć, jak będę wyglądać i jak sobie z tym poradzę emocjonalnie. To było o wiele trudniejsze, niż się spodziewałam” – powiedziała Moon.

Moon powiedziała, że ​​po operacji nie była w stanie pogodzić się z tym, co utraciła z powodu bandaży i bólu. Dopiero tydzień po operacji mogła wreszcie móc dokładnie obejrzeć swoje ciało u lekarza.

„Ujrzałem siebie po raz pierwszy i byłem w szoku. To było bardzo trudne” – powiedział Moon. „A lekarz mówił mi, jak wspaniale to wygląda, co jeszcze bardziej utrudniało sprawę, bo „świetnie” to najlepsze słowo. Nie ma nic lepszego niż świetnie, więc pomyślałem: „Lepiej nie będzie”.

Dodała, że ​​to, co powiedział lekarz, przyjęła bez emocji, jednak po powrocie do domu nie mogła tego zapamiętać.

READ  „Tańcz to wiecznie” – Billboard

„Kiedy wróciłam do domu, rozebrałam się, ponownie spojrzałam w lustro i wtedy całkowicie upadłam” – powiedziała. „Pomyślałam: «O mój Boże, tak właśnie wyglądam i nie chcę teraz na siebie patrzeć».

Chociaż teraz, po rekonstrukcji, wszystko wygląda lepiej, Moon twierdzi, że wie, że „to już nie to samo”.

„Ale wszystko w porządku, ponieważ tu jestem” – dodał Moon. „Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poddania się podwójnej mastektomii. Bardzo się cieszę, że miałam okazję walczyć”.

Moon nie jest jedyną gwiazdą, która mówi o mastektomii.

W 2012 roku Sharon Osbourne ujawniła… Witam magazyn Przeszła podwójną mastektomię, gdy dowiedziała się, że nosi gen, który czyni ją podatną na raka piersi.

„Miałam już raka i nie chciałam żyć pod tą chmurą” – powiedziała Osbourne, która w 2002 roku walczyła z rakiem jelita grubego. „Postanowiłam to wszystko zdjąć i poddać się podwójnej mastektomii”.

Angelina Jolie stwierdziła w opinii z 2013 roku, że… New York Times Zdecydowała się na prewencyjną mastektomię, gdy odkryła, że ​​ma również gen zwiększający ryzyko raka piersi i jajnika.

„Chciałam to napisać, aby powiedzieć innym kobietom, że decyzja o mastektomii nie była łatwa. Ale bardzo się cieszę, że ją podjęłam. Moje ryzyko zachorowania na raka piersi spadło z 87 procent do mniej niż 5 procent. powiedz moim dzieciom, że nie muszą bać się raka piersi” – napisała Julie. Żebym straciła mnie przez raka piersi.

Z raportu wynika, że ​​w Stanach Zjednoczonych każdego roku rozpoznaje się około 240 000 przypadków raka piersi u kobiet i około 2100 u mężczyzn. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Chociaż większość przypadków raka piersi to zazwyczaj… Występuje u kobiet w wieku 50 lat lub starszychPrzypadki wśród młodych ludzi są wzrastający.

READ  Mel Brooks ujawnia gwiazdorską obsadę „Historii świata, część 2” – Rolling Stone