22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Olbrzymia pełnia księżyca w lipcu będzie największym i najjaśniejszym księżycem w 2022 r

Olbrzymia pełnia księżyca w lipcu będzie największym i najjaśniejszym księżycem w 2022 r

drugi z dwóch kolejnych gigantów„W tym tygodniu będzie świecić jasno na nocnym niebie, jak Full Moon Pak w lipcu 2022 r. Wznosi się i daje obserwatorom nieba specjalną letnią ucztę.

Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć lipcowa pełnia księżycakiedy go zobaczyć i dlaczego jest wyjątkowy wśród tegorocznych księżyców.

W jaki dzień będzie lipcowa pełnia księżyca?

The Pierwsza pełnia lata (Czerwcowy księżyc stał się pełnią tydzień wcześniej Przesilenie letnie) oficjalnie o 14:37 ET w środę, 13 lipca Większy i jaśniejszy Kiedy w środę wieczorem wznosi się ponad horyzont.

Jeśli to nie jest dla Ciebie dobra opcja, pamiętaj, że księżyc będzie wyglądał jak 98% pełna wtorkowa noc12 lipca i 99% oświetlenia w czwartek 14 lipca.

Lipcowy superksiężyc zacznie wschodzić na południowo-wschodnim niebie nad Newark i Nowym Jorkiem w środę o godzinie 21:00, a w czwartek rozpocznie się około 6:10, jak donosi brytyjska gazeta The Guardian. CzasIData.com. Prawie pełnia księżyca wzejdzie ponownie o 21:48 w czwartek i zajdzie o 7:32 w piątek.

Na czas wschodu i zachodu księżyca w twoim mieście lub miasteczku, Sprawdź ten harmonogram.

Księżyc w pełni 13 lipca 2022 r. będzie „olbrzymem” ze względu na bliskość Ziemi. Zdjęcie przedstawia „olbrzymiego księżyca truskawkowego” z zeszłego miesiąca, który wschodził przed Statuą Wolności w Nowym Jorku. Eksperci twierdzą, że superksiężyc w tym tygodniu będzie największym i najjaśniejszym księżycem roku.

Entuzjaści astronomii uważają gigantyczny księżyc za księżyc w pełni, gdy jest orbita eliptyczna Bliżej Ziemi niż przeciętny księżyc w pełni. W rezultacie może wydawać się nieco większy i do 30% jaśniejszy niż zwykle – zwłaszcza, gdy zaczyna wznosić się nad horyzontem lub gdy warunki pogodowe są idealne.

Wielu entuzjastów astronomii, m.in Magazyn Sky & TelescopeMyślę, że superksiężyc to księżyc w pełni, który podąża w odległości mniej niż 223 000 mil od Ziemi w najbliższym punkcie swojej orbity, znanym jako perygeum. CzasIData.comktóry dużo pisze o wielkich wydarzeniach na niebie, używa 223,694 mil (360 000 km) jako standardu dla superksiężyców.

READ  Szybki, tajemniczy wybuch radiowy, który podróżował przez 8 miliardów lat, aby dotrzeć do Ziemi

Ponieważ różni eksperci używają różnych odległości, niektórzy klasyfikują więcej księżyców jako księżyce olbrzymie, a inni mniej. Wydaje się, że w 2022 r. więcej ekspertów zgadza się lipcowa pełnia księżyca Będzie drugim z zaledwie dwóch gigantów w tym roku (Czerwiec był inny).

Ale niektórzy uważają pełnię majową za superksiężyc, a inni umieszczają księżyc sierpniowy w tej samej klasyfikacji, co daje roczną sumę czterech.

Bez względu na liczbę, w oparciu o odległość od Ziemi przed pełnią, księżyc 13 lipca będzie najbliższy w roku — 222 089 mil — co czyni go największym i najjaśniejszym księżycem w pełni w 2022 roku.

Lipcowa pełnia księżyca - Buck Moon

Lipcowy księżyc w pełni, znany jako „księżyc złotówki”, będzie świecił na nocnym niebie w tym tygodniu. Księżyc osiągnie swoją najpełniejszą fazę w środę, 13 lipca 2022 r.Neil Herbert | Obsługa Parku Narodowego

Plemiona rdzennych Amerykanów Algonquin we wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych nazwały ten księżyc w pełni „Pak Moon”, zgodnie z NASA i Old Farmer’s Almanac, ponieważ o tej porze roku pojawiają się nowe męskie poroże jelenia. W pełnej fazie wzrostu.

The Old Farmer’s Almanac i jego konkurencyjna wersja, The Farmers’ Almanac, mówią, że lipcowy księżyc jest również nazywany „księżycem burzowym” ze względu na częstotliwość burz, które uderzały w tym gorącym letnim miesiącu. Nazywano go również „słomianym księżycem”.

Inne plemiona rdzennych Amerykanów nazwały ten księżyc następująco, w bezpośrednim tłumaczeniu na język angielski:

  • „Dojrzały księżyc kukurydzy” – Czirokez
  • „Księżyc letni” – plemię Bunka
  • „Księżyc, gdy owoce ścinają gałęzie drzew” – plemię Zuni
Daty i tytuły pełni księżyca 2022

Po „superksiężycu” 13 lipca, następna pełnia 2022 roku rozświetli nocne niebo 11 sierpnia.Lyn Melesurgo | NJ Advance Media dla NJ.com

Gdy lipcowa pełnia księżyca zakończy swój cykl księżycowy, następna pełnia zaświeci na niebie w czwartek, 11 sierpnia. Tak zwany „księżyc jesiotrowy” oficjalnie zamieni się w pełnię księżyca tego dnia o 21:35.

READ  SpaceX przygotowuje się do wystrzelenia 22 satelitów Starlink już 20 listopada

Nie zapomnij zwrócić uwagę na Perseidy – znane z jednego z najlepszych deszczów meteorów roku. Ten deszcz zacznie się od rozsypanych gwiazd 14 lipca, ale według doniesień osiągnie szczyt dopiero w drugim tygodniu sierpnia Amerykańskie Towarzystwo Meteorów.

Perseidów spodziewamy się tego lata Najbardziej aktywny w nocy 11 sierpnia We wczesnych godzinach rannych 12 sierpnia. Jednak czas będzie zły dla obserwatorów nieba, ponieważ księżyc będzie w 100% pełny.

Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne twierdzi, że ludzie na ciemnych obszarach wiejskich, z dala od blasku świateł miejskich, zwykle widzą do 60 do 75 meteorów na godzinę w okresie szczytu. Ale jest prawdopodobne, że jasność sierpniowej pełni księżyca zmniejszy widoczność spadających gwiazd, zwłaszcza słabszych.

Dziękujemy, że liczysz na to, że dostarczymy lokalne wiadomości, którym ufasz. Proszę rozważyć wsparcie NJ.com Opcjonalna subskrypcja.

Do Len Melisurgo można dojechać w [email protected].