12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oilers ponownie przewyższają Panthers w meczu 6, doprowadzając finał Pucharu Stanleya do granic możliwości

Oilers ponownie przewyższają Panthers w meczu 6, doprowadzając finał Pucharu Stanleya do granic możliwości

Oilers próbują zostać pierwszą drużyną od 82 lat, która zdobędzie Puchar Stanleya po przegranej 3:0 w finale. Toronto Maple Leafs z sezonu 1941/42 to jedyna drużyna, która pomyślnie zakończyła powrót, pokonując Detroit Red Wings.

Oilers są trzecią drużyną w historii NHL i pierwszą od czasów Red Wings w 1945 roku, która po przegrywaniu 3:0 doprowadziła do rozegrania siódmego meczu w finale.

Edmonton może stać się piątą drużyną w historii NHL, która po przegraniu pierwszych trzech meczów wygra serię do 7 zwycięstw w dowolnej rundzie.

„Oczywiście, gdy przegrywasz 3:0, powiesz, że wierzysz, ale naprawdę wierzymy w siebie i w to, że jesteśmy w stanie wygrać tylko jeden mecz na raz” – powiedział napastnik Oilers Ryan Nugent-Hopkins. „O to w tym wszystkim chodzi. Nie musisz się martwić wygraniem dwóch, trzech lub czterech zwycięstw, musisz po prostu wygrać ten mecz i myślę, że wszyscy wierzymy, że jeśli danego wieczoru zagramy najlepiej, jak potrafimy, możemy wygrać, więc to było: „Naszym celem jest skupienie się na tym, abyśmy wrócili na dobre miejsce”.

Aleksander Barkow strzelił gola, a Siergiej Bobrowski 16 razy obronił mistrza Konferencji Wschodniej Panthers, którzy w grze w przewadze mieli bilans 0 na 3 i spadli do 1 na 19 przy dwóch bramkach w serii.

„W tej chwili, jeśli wejdziesz do pokoju, nie ma tam zbyt wielu szczęśliwych ludzi” – powiedział trener Florydy Paul Morris. „Dziś wieczorem nie musi być dobrze. Zostałeś pokonany. Czujesz to. To boli. Liż swoje rany i jutro zaczniemy je odbudowywać. Ale to, kim jesteś dziś wieczorem, nie ma żadnego znaczenia dla tego, do kogo się udasz. Za dwa dni.”