16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ogromny pożar w miejscu tankowania na okupowanym przez Rosję Krymie po podejrzeniu ataku drona

Ogromny pożar w miejscu tankowania na okupowanym przez Rosję Krymie po podejrzeniu ataku drona

(CNN) Podejrzewany atak drona spowodował ogromny pożar w magazynie paliwa w okupowanym przez Rosję mieście portowym na Krymie Sewastopol.

Wspierany przez Rosję gubernator miasta, Michaił Razwogajew, powiedział, że cztery zbiorniki paliwa zostały trafione, ale nikt nie został ranny.

„Pożar jest poważny… Jest jeszcze wiele godzin pracy” – powiedział Razovuzayev w aktualizacji na Telegramie.

Pożar nie wpłynie na dostawy paliwa w Sewastopolu, powiedział Razowużew, dodając, że straż pożarna na całym Krymie udziela pomocy, a rosyjska Flota Czarnomorska wkrótce dołączy do jej wysiłków.

Rosja nielegalnie zaanektowała Krym w 2014 roku i jest on uznawany na arenie międzynarodowej za część Ukrainy.

Sewastopol, ważny port i główna baza morska rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, przetrwał wielu podejrzliwych Ukraińców ataki. W poniedziałek Razwożajew powiedział, że tam jest Atak dronów W mieście jeden zostaje zniszczony, a drugi sam eksploduje.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział „wyzwolenie” całego terytorium kraju, w tym okupowanego półwyspu.

Podczas gdy odzyskanie Krymu spod rosyjskiej kontroli wydaje się nieoczekiwanym osiągnięciem, Ukraina utrudniła okupację poprzez ofensywy, walcząc na swoim froncie wschodnim.

READ  Yellen z Departamentu Skarbu mówi, że IRS musi zostać „całkowicie przebudowany”