22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ogromne akwarium w Berlinie eksplodowało, wyrzucając na drogę 1500 ryb

Ogromne akwarium w Berlinie eksplodowało, wyrzucając na drogę 1500 ryb

  • Akwarium wylewa milion litrów na główne drogi
  • „Dużo zdechłych ryb, szczątki” – gość hotelowy
  • Zginęło około 1500 ryb – właściciel kompleksu
  • Straż pożarna twierdzi, że przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana

BERLIN (Reuters) – Ogromne akwarium w Berlinie eksplodowało wcześnie w piątek, rozlewając 1 milion litrów (264 172 galonów) wody i około 1500 dziwnych ryb i odchodów na główną drogę w ruchliwej dzielnicy Mitte, poinformowały służby ratownicze.

Około 100 ratowników pospieszyło na miejsce, do kompleksu rozrywkowego obejmującego hotel i muzeum Radisson, a także największe na świecie wolnostojące cylindryczne akwarium o długości 14 metrów (46 stóp).

„To było jak trzęsienie ziemi” – powiedział Naz Mosraf, który zatrzymał się w hotelu.

Sandra Weezer, inny gość hotelu, wypowiedział się na temat bałaganu.

„Całe akwarium eksplodowało, a to, co pozostało, to całkowite zniszczenie. Dużo martwych ryb i gruzu” – powiedziała Reuterowi.

Rzecznik Union Investments, który zarządza funduszem nieruchomości, który jest właścicielem nieruchomości, powiedział, że zginęło 1500 ryb z akwarium.

Powiedział, że trwają starania, aby uratować ryby z kilku małych zbiorników, które znajdowały się w pobliżu Aqua Dome, które uniknęły zniszczenia, ale doznały przerwy w dostawie prądu w budynku.

Rzecznik straży pożarnej powiedział Reuterowi, że nadal nie jest jasne, co spowodowało eksplozję Aqua Dome.

Zgłoszono tragedię?

Cytowano, że burmistrz Berlina Franziska Giffe powiedziała, że ​​to szczęście, że incydent miał miejsce tak wcześnie rano, kiedy nikogo nie było w bezpośrednim sąsiedztwie.

„Gdyby to nie wydarzyło się o 5:45 rano, ale nawet tylko godzinę później, prawdopodobnie mielibyśmy zbyt wiele ofiar do zgłaszania” – powiedział Givi, cytowany przez nadawcę RBB.

READ  Pożary w Albercie: ponad 13 000 osób zostało ewakuowanych w zachodniej Kanadzie, ponieważ pożary szaleją w całym regionie podczas upałów i silnych wiatrów

Dwie osoby, w tym pracownik hotelu, zostały ranne odłamkami szkła, a około 350 gości hotelowych zostało poinstruowanych przez służby ratownicze, aby spakowali się i wyjechali w obawie przed możliwymi uszkodzeniami strukturalnymi.

Policja poinformowała, że ​​wysłano autobusy, aby zapewnić schronienie gościom hotelowym, ponieważ temperatura na zewnątrz w Berlinie rano wynosiła blisko -7 stopni Celsjusza (19,4 stopnia Fahrenheita).

Radisson poinformował członków klubu lojalnościowego Radisson Rewards w e-mailu, że Radisson Collection Hotel Berlin jest zamknięty do odwołania.

Sea Life Berlin powiedział w oświadczeniu, że jego zespół był zszokowany incydentem i próbował uzyskać więcej informacji od właścicieli Aqua Dome na temat przyczyny wypadku.

Firma, która oferowała przejażdżki szklaną windą przez Aqua Dome Aquarium, powiedziała, że ​​również pozostanie zamknięta do odwołania.

Służby ratunkowe zamknęły obok kompleksu główną drogę prowadzącą z Alexanderplatz w kierunku Bramy Brandenburskiej z powodu dużej ilości wody, która zalała budynek.

Według strony internetowej kompleksu DomAquaree akwarium zostało ostatnio odnowione w 2020 roku. W trakcie prac rozwojowych spuszczono całą wodę ze zbiornika, a ryby przeniesiono do akwariów w piwnicy budynku, gdzie znajduje się pomieszczenie do opieki nad hodowlą ryb.

Dodatkowe raporty autorstwa Sarah Marsh i Paula Carella, scenariusz autorstwa Rachael Moore i Marii Sheehan, montaż autorstwa Emilii Sithole Mataris i Garetha Jonesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.