3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oficjalny sterownik procesora graficznego AMD w wersji beta dla „Avatar: Frontiers of Pandora” umożliwia obsługę HAGS na kartach Radeon RX 7000

Oficjalny sterownik procesora graficznego AMD w wersji beta dla „Avatar: Frontiers of Pandora” umożliwia obsługę HAGS na kartach Radeon RX 7000

Sterowniki AMD dla Avatara zapewniają obsługę HAGS

AMD wypuściło nowy sterownik graficzny specjalnie dla procesorów graficznych Radeon 5000/6000/7000 opartych na architekturze RDNA. Ten sterownik jest zoptymalizowany dla Avatar: Frontiers of Pandora, którego premiera zaplanowana jest na 7 grudnia.

Odkryj niektórych ludzi na Fora Guru3D Ten sterownik może włączyć funkcję, której sterowniki AMD nie mają od 2020 roku Sprzętowo przyspieszane planowanie GPU (HAGS). Ta funkcja była ostatnio widziana w sterowniku Adrenalin 2020 Edition 20.5.1, który był wersją specjalnie dedykowaną tej technologii i obsługiwał modele Radeon RX 5600 i RX 5700. Jednak wiele lat później pojawiło się wiele wersji kart graficznych, które tego brakowało funkcja, Przynajmniej oficjalnie.

Jeśli chodzi o planowanie fizycznego procesora graficznego, jest to specjalna funkcja wprowadzona dla systemu Windows 10, która może poprawić responsywność procesora graficznego i umożliwić dodatkowe innowacje w zarządzaniu obciążeniem procesora graficznego. Dlatego AMD określiło tę funkcję jako pierwszą i Ostatni kierowca Które było wspierane przez HAGS.

RX 7700 XT z włączoną sprzętową kartą graficzną, źródło: Neve1/Guru3D

Technicznie rzecz biorąc, nie jest to pierwszy „nowoczesny” sterownik wyposażony w technologię HAGS, ponieważ sterownik Radeon PRO W7700 oferował już taką obsługę. Jednakże ten sterownik beta jest pierwszym sterownikiem przeznaczonym specjalnie dla serii gier konsumenckich Radeon RX. Co więcej, wielu użytkowników zgłosiło, że HAGS stał się dostępny dzięki niektórym sterownikom dystrybuowanym przez Microsoft. Jest to jednak pierwsze oprogramowanie, dzięki któremu można pobrać obsługiwany sterownik HAGS bezpośrednio od AMD.

Technologia AMD HAGS nie jest obsługiwana w modelach Radeon RX 6000 i wygląda na to, że AMD nie ma planów włączenia tej funkcji. W 2021 r. AMD potwierdzone HAGS nie zapewnia oczekiwanej poprawy wydajności dla procesorów graficznych RDNA2, dlatego też został pominięty w dodatkowych wersjach sterowników.

Wcześniej zapewniono również eksperymentalne wsparcie dla niektórych kart z tą funkcją, jak wspomniano w łączu, ale ze względu na brak oczekiwanej poprawy wydajności, ta funkcja nie jest obsługiwana i uwzględniona w najnowszym procesorze graficznym.

– AMD na HAGS, 2021

Jeśli chodzi o rzeczywistą poprawę wydajności, testy syntetyczne przeprowadzone przez członków Guru3D nie wykazały żadnych korzyści, jednakże nie oczekuje się, że ta funkcja zapewni dwucyfrowy wzrost, a raczej coś w granicach błędu. Więcej informacji o firmie HAGS można znaleźć na stronie Stare gry wideo, w którym kilka miesięcy temu dokonano pierwszych porównań dzięki sterownikom dystrybuowanym przez Microsoft.

Oprogramowanie AMD: Adrenalin 23.30.13.01 dla Avatar: Frontiers of Pandora

Najważniejsze nowe funkcje

  • Nowa obsługa gier
    • Awatar: Granice Pandory

Znane problemy

  • Podczas nagrywania z oprogramowania AMD: Adrenalin Edition z kodekiem AV1 dźwięk może okresowo tracić synchronizację z obrazem.
  • Podczas grania w EA Sports WRC można zaobserwować sporadyczne zakłócenia na torze wyścigowym.
  • Gwiazdy mogą nie pojawiać się sporadycznie podczas gry w Crysis Remastered.
  • Podczas uruchamiania przeglądarek opartych na Chromium w systemach, które łączą kartę graficzną Radeon™ RX serii 7000 z dodatkowym wyświetlaczem podłączonym do procesora AMD Ryzen™ serii 7000, mogą wystąpić sporadyczne niewielkie spowolnienia.

Zawartość Paczki

  • Oprogramowanie AMD: Adrenalin 23.30.13.01 dla Avatara: Frontiers of Pandora Windows® 10 i Windows® 11 Driver Store w wersji 31.0.23013.1020.

Ponieważ ten sterownik nie jest częścią oficjalnej gałęzi, oznacza to, że użytkownicy będą teraz musieli wybierać pomiędzy WHQL, sterownikiem beta z AMD Fluid Motion Frames, a sterownik ten zostanie również wydany jako osobna wersja beta. Nie jest jasne, dlaczego AMD ma tak wiele wersji sterowników dla tych samych architektur GPU i kiedy firma w końcu wypuści stabilną gałąź, która będzie oferować wszystkie te funkcje razem.

READ  Kindle Scribe firmy Amazon to e-czytnik o wartości 339 USD, na którym można pisać

Co więcej, wciąż czekamy, aż AMD ponownie włączy obsługę Anti-Lag+ po niepowodzeniu podczas uruchamiania, które spowodowało zablokowanie kont do gier online. Anti-lag+ jest ważnym elementem umożliwiającym aktualizację AMD FSR3.

Źródło i pobierz: sterowniki AMD przez @harukaze5719