12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odsetek Amerykanów płacących ponad 2000 dolarów miesięcznie za kredyt hipoteczny wzrósł prawie trzykrotnie w ciągu zaledwie dwóch lat.

Odsetek Amerykanów płacących ponad 2000 dolarów miesięcznie za kredyt hipoteczny wzrósł prawie trzykrotnie w ciągu zaledwie dwóch lat.

Oczekuje się, że populacja Dallas w Teksasie podwoi się w latach 2020–2029.skyhobo/Getty Images

  • Odsetek Amerykanów płacących 2000 dolarów miesięcznie za kredyt hipoteczny wzrósł w ciągu dwóch lat.

  • W 2021 r. odsetek ten osiągnął 18%. Z danych Black Knight wynika, że ​​w lipcu tego roku odsetek ten osiągnął 51%.

  • Prawie co czwarty kupujący dom w lipcu miał płatności przekraczające 3000 dolarów.

the Rynek mieszkaniowy jest w dalszym ciągu niezrównoważony Dla wielu Amerykanów szczególnie wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych stanowi kosztowną przeszkodę.

Dane opublikowane w środę przez firmę Black Knight zajmującą się danymi i analizami kredytów hipotecznych pokazują, jak zawyżone są one dla wielu amerykańskich nabywców domów.

Prawie 51% osób kupujących domy musi spłacać co miesiąc kredyt hipoteczny w wysokości 2000 USD lub więcej, w porównaniu z 18% zaledwie dwa lata temu. Co więcej, prawie jedna czwarta osób kupujących domy ma płatności przekraczające 3000 dolarów – co oznacza wzrost z 5% w 2021 r.

„Kiedy miesięczna spłata kredytu hipotecznego w wysokości 2000 dolarów stała się normą?” powiedział Andy Walden, wiceprezes ds. badań przedsiębiorczości w Black Knight. „Byliśmy Porozmawiaj o przystępności cenowej Od jakiegoś czasu, ale to [data] „To uspokaja sytuację”.

11 podwyżek stóp procentowych dokonanych przez Fed od marca 2022 r. pomogło zapłacić Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na najwyższym poziomie od dwóch dekad, chociaż ceny domów nie spadły, jak to zwykle bywa, gdy ceny rosną. W rezultacie obecni właściciele domów niechętnie przeprowadzają się z obawy przed rezygnacją z niskich stóp procentowych, które otrzymywali wcześniej.

Według Black Knight w lipcu 2023 r. średnia miesięczna spłata kapitału i odsetek w przypadku pożyczkobiorców z 30-letnią pożyczką stałą wyniosła 2306 dolarów przed dodatkowymi podatkami i kosztami ubezpieczenia.

Jest to najwyższa miesięczna płatność w historii i wzrosła o 60% w ciągu ostatnich dwóch lat.

READ  Aktualizacje na żywo, protokoły posiedzeń BOJ, japoński CPI

Tymczasem amerykański National Composite Case-Shiller Home Price Index pokazał, że w czerwcu ceny domów wzrosły piąty miesiąc z rzędu. Wskaźnik obecnie znajduje się poniżej zaledwie 0,02% Najwyższy wynik zeszłego lata.

„Nie tylko ceny powstrzymują potencjalnych nabywców domów” – powiedział Walden. „Chociaż możliwe do wykorzystania poziomy kapitału własnego powróciły do ​​niemal rekordowego poziomu, rosnące stopy procentowe mają wyraźny wpływ na to, jak – i w jakim stopniu – posiadacze kredytów hipotecznych są skłonni opuścić swoje domy”.

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Interesuje się handlem