5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najbardziej oczekiwane otwarcia restauracji w Seattle, jesień 2023 r

Najbardziej oczekiwane otwarcia restauracji w Seattle, jesień 2023 r

Jak wszyscy wiedzą, Seattle ma tylko dwie pory roku, mokrą i suchą. Wielu mieszkańców Seattle lubi suche dni – słoneczną pogodę idealną do pieszych wędrówek i góry, które pojawiają się na horyzoncie niczym starzy przyjaciele. Ale mokre dni też mają swoje przyjemności. Czas się schylić, założyć bluzę z kapturem i zapiąć bluzę z zamkiem błyskawicznym na całej długości. Pogoda IPA, pogoda na zupę, kubek zupy lub ciepła kawa w dłoni. Te wilgotne dni, które nadejdą, zanim się obejrzymy, to dni komfortowe.

To zapowiedź przytulnej małej jesiennej restauracji. Kawiarnie, restauracje i piekarnie na tej liście są bardziej znane niż pionierskie modele. Rozrasta się, ożywia i w jednym przypadku pop-up znajduje zasłużony stały dom. Prawdopodobnie odzwierciedla to fakt, że w branży restauracyjnej nowym podmiotom trudno jest się obecnie przebić. Ale też nie jest tak, że te miejsca są bezpieczne. Mają ambicje być centrami społeczności, wprowadzać miasto w nowe smaki, być miejscami, które wychodzą z mokrych miejsc i są mile widziane.

Atoma

To nowa restauracja Sarah i Johnny’ego Courtneyów, byłego szefa kuchni w… Canlis; Zajmie miejsce w przebudowanym domu w Wallingford, w którym mieściła się innowacyjna ekologiczna restauracja Tilth. Ale nie jesteśmy tu, żeby czytać autobiografię Attomy. Nasze podekscytowanie wynika z degustacji jedzenia Courtney w jego tegorocznych pop-upach. Jego dania podkreślają sezonowe składniki, ale w nowy sposób – wciąż myślimy o pysznym ciastku różanym z serem, proszkiem czosnkowym i cebulką, które jedliśmy w maju. W przeciwieństwie do wyskakujących okienek, sklepy stacjonarne będą miały menu a la carte. (Dla niezdecydowanych dostępne będzie także menu degustacyjne.) Pierwsza fala rezerwacji zostanie uruchomiona 20 października w południe i prawdopodobnie rozbiegnie się szybko, w zależności od popularności tych wyskakujących okienek.

Tytuł: 1411 N. 45th Street w Wallingford
Przewidywany termin otwarcia: 2 listopada

Ciasta Chocopan w Lady Jaye
Pani Jay

Kawiarnia i piekarnia Lady Jay

Ta piekarnia ma wyjątkową historię: Charlie Garrison, jeden z właścicieli Lady Jay’s BBQ w zachodnim Seattle, zaczynał od pieczenia ciasteczek i innych słodyczy na targ rolniczy w zachodnim Seattle. Babeczki Chocoban, niesamowite babeczki kokosowe, smakołyki Rice Krispy z płatkami Raffles – to wszystko To przyciągnęło taką rzeszę fanów Garrison przenosi obecnie operację do własnej, niezależnej przestrzeni.

Tytuł: 309 Cloverdale Street (w Cloverdale Business Park) w South Park
Przewidywany termin otwarcia: Do 18 września

Xóm

Cuong Nguyen porusza się szybko. 27-letni restaurator przyjechał do Seattle z Wietnamu w 2005 roku wraz z rodzicami i po pracy w ich restauracji pho jako nastolatek zaczął działać na własną rękę, otwierając na początku tego roku Ong Lam Bistro w Roosevelt. Teraz, Raporty na blogu Capitol Hill w Seattle, uruchamia Xóm w przestrzeni Chophouse Row, niedawno opuszczonej przez firmę Marmite Bruce’a Naftalego. Nguyen powiedziała CHS, że nowa restauracja będzie oferować „dania, których nie znajdziesz nigdzie indziej” i będzie starała się przyciągnąć zarówno wietnamskich imigrantów, jak i obcokrajowców. Planuje wielkie otwarcie, zakończone tańcem lwa i być może pokazem sztucznych ogni, do połowy października.

Tytuł: 1424 11th Avenue na Kapitolu
Przewidywany termin otwarcia: Połowa października

Lwica

Po pewnych opóźnieniach restauracja Sea Creatures Renee Erickson ma otworzyć jesienią tego roku swoją nową restaurację w budynku Shared Roof, w którym mieszczą się także Ben’s Bread, Doe Bay Wine Company i kran Holy Mountain Brewing. Będzie to włoska winiarnia serwująca małe talerze i wspólne mięsa (i oczywiście ostrygi). Warto wracać do małych talerzy w innych restauracjach Erickson, takich jak Walrus, Carpenter i Willmott’s Ghost, i jesteśmy pewni, że to samo dotyczy Lioness.

Tytuł: 7009 Greenwood Avenue w Phinney Ridge
Przewidywany termin otwarcia: Koniec października lub początek listopada

Kilić

Nowa restauracja Melissy Mirandy z Musang, jednej z prawdziwych gwiazd kulinarnych Seattle, nie daje się oszukać. Specjalizuje się w bulalo, zupie z wołowiny duszonej i bez kości, aż szpik rozpuści się w bulionie, oraz pancit, daniu z makaronu i warzyw. Kilig – nazwany na cześć tagalskiego słowa oznaczającego uczucie euforii wywołanej transcendentnym lub romantycznym przeżyciem – będzie bardziej swobodny niż Musang, a otwarcie ma wkrótce nastąpić.

Tytuł: 710 South 8th Avenue w dzielnicy Chinatown-International
Przewidywany termin otwarcia: Do ustalenia później

Pusta witryna sklepowa.

Przyszła lokalizacja Black Coffee Northwest
Harry’ego Cheadle’a

Czarna kawa na północny zachód

To było niestety kilka miesięcy obfitujących w wydarzenia dla Black Coffee Northwest, będącej kawiarnią premium należącą do czarnych w Shoreline. Po sporze z właścicielem (którego szczegóły są nadal nieco niejasne) 17 czerwca kawiarnia została nagle zamknięta. To było zaledwie kilka tygodni po tym, jak właściciele, Darneisha i Erwin Weary, ogłosili, że przejmują lokal w Jackson. 23-ej, w której kiedyś mieścił się Starbucks. Od tego czasu BCNW otworzyło lokal na terenie kampusu North Seattle College, ale ta nowa kawiarnia w sercu historycznie czarnej dzielnicy Central District rozpocznie nowy rozdział w działalności firmy, która serwuje kawę, ale także oferuje programy dla młodzieży i inną działalność non-profit.

Tytuł: Róg Jackson Street i 23rd Street South w dzielnicy centralnej
Przewidywany termin otwarcia: Do ustalenia później

Marjorie

Po zamknięciu w marcu swojej legendarnej restauracji Capitol Hill Donna Moodie miała otworzyć nowe miejsce o nazwie Boujie Bar w rejonie Midtown Square. Ale zmieniła zdanie i Ogłaszać W rzeczywistości ta restauracja będzie nosiła nazwę „Marjorie 3.0” (Marjorie 1.0 pierwotnie znajdowała się w Belltown). Zatem Central District organizuje kolejne otwarcie – spodziewajcie się pysznego kurczaka i najlepszych chipsów bananowych w mieście.

Tytuł: Róg 23rd Street i Al-Ittihad Street w dzielnicy centralnej
Przewidywany termin otwarcia: Do ustalenia później

READ  Martha Stewart stała się najstarszą modelką z okładki kostiumów kąpielowych Sports Illustrated