12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odpowiedzi do krzyżówki „New York Times” z 7 lipca 2024 r

Odpowiedzi do krzyżówki „New York Times” z 7 lipca 2024 r

Skocz do: dzisiejszy temat | Trudne dowody

Czwartkowa zagadka – Witam. Musisz tu być, bo rozwiązałeś lub próbowałeś rozwiązać bardzo sprytną zagadkę Adama Vincenta i zastanawiasz się, co się właśnie z tobą stało. Proszę usiąść, a osoba wyjaśniająca temat natychmiast odpowie.

Na wstępie chciałbym w imieniu zespołu Wordplay życzyć naszym czytelnikom szczęśliwego Dnia Niepodległości. To życzenie nawiązuje do tematu dzisiejszej krzyżówki i jest podpowiedzią, a nie spoilerem.

Musiałbym zagłębić się w znacznie więcej szczegółów, żeby zepsuć wielowarstwowy wątek tej tajemnicy. Sieć pana Vincenta była dla mnie zacięta, ale w końcu mi się udało i do tego czasu byłem już spocony, wyczerpałem zapasy niepokojącej czekolady i głupio uderzyłem się w czoło.

Z drugiej strony pokonanie tego dało mi ogromny impuls: istnieją dowody na to, że „aha!” To, czego szukamy przy rozwiązywaniu problemu, to Jest to powiązane z uwalnianiem dopaminy – substancji chemicznej odpowiedzialnej za dobre samopoczucie – w mózgu.

Jeśli więc próbowałeś rozwiązać tę zagadkę i nie udało Ci się, daj jej kolejną szansę. Spróbuj porozmawiać ze sobą. Mówię poważnie – wypowiadaj słowa na głos podczas ich pisania. To może ci pomóc. Naukowcy twierdzą, że może sprawić, że poczujesz się świetnie.

Aby uczcić tę okazję, pan Vincent chce, abyśmy razem z nim zaśpiewali pierwszą lub drugą zwrotkę hymnu narodowego Stanów Zjednoczonych. Na szczęście to tylko pięć pierwszych słów, w przeciwnym razie byłaby to najdłuższa krzyżówka na świecie.

Skąd mam wiedzieć, że to pięć słów, pytasz? Cóż, mamy pięć wpisów tematycznych, które mają na końcu zestawy zacienionych pól i te wpisy są w jakiś sposób połączone z rozszerzoną siatką 3D: TRZYMAJ SIĘ SWOJEGO KAPELUZA, która jest zdefiniowana jako [“Get ready!” … or what to do upon hearing the ends of the answers to the starred clues?].

READ  iPhone 17 Slim będzie droższy od iPhone'a 17 Pro Max

Jeśli usuniemy zacienione kwadraty po jednej grupie i będziemy czytać od góry do dołu, otrzymamy następujący wynik:

Ooch
Instytut CIIE
Rozpoznać
Międzynarodowa Unia Architektów
Ssi

A teraz włóż do ust ostatni kawałek niepokojącej czekolady i powiedz ze mną na głos:

Oh
On mówi
Móc
Ty
być widzianym

Gdy nastał świt, zdaliśmy sobie z tego sprawę! To pierwsze pięć słów hymnu narodowego. Ale czekaj, jest tego więcej.

Zdejmujemy czapki (lub je nosimy), ponieważ jest to powszechna praktyka, gdy słyszy się hymn narodowy.

Zgadzam się z notatką twórcy: Motyw tej układanki wygląda jak flaga powiewająca na wietrze. Świetna robota, panie Vincent.

31a. [Six Flags coaster with a Spanish name] Jest el toro („byk”) i Z jej udokumentowanym doświadczeniem, wyraźnie należy do kategorii „Nie, dziękuję!” Dla mnie.

38a. Może za mało w życiu używałem traktorów, ale nie jestem pewien, jak mogłoby wyglądać Ohio, [when written in upper- and lowercase]Wygląda jak traktor. Rozumiem, że „O” to koła, ale co przeoczam?

58a. Pozycja jogi, którą lubię najbardziej, [corpse pose]Wykonuje się go, gdy leżę na plecach i nie ruszam się. To czyste szczęście.

62a. Spróbowałem tego z rodziną podczas brunchu, podekscytowany wykrzyknąłem „w tym naleśniku jest najwięcej jajek!”, a oni poprosili mnie, żebym tego więcej nie robił. Ale dowód jest [Superlative for a quiche or frittata].

4 d. Lubię sobie wyobrażać, że redaktorzy puzzli widzieli od czasu do czasu komentarze na temat tego, że krzyżówka jest zbyt skupiona na USA, i w odpowiedzi zachęcili pana Vincenta do dodania TIM Tam, [“Australia’s favorite cookie”]Zamiast Oreo, które jest dostępne wszędzie.

7 d. Moje jedyne doświadczenie z balsą to obserwowanie, jak mój tata kolekcjonuje modele samolotów, ale czy nie jest to trochę delikatne przebywanie w pobliżu? [used in some surfboards]?

READ  Niektóre z największych (i najmniejszych) rabatów na Steam znikną

25 D. [Two out of 10] To są małe palce. Odpowiedzią nie może być żaden z pozostałych palców, ponieważ nie mieszczą się one w kwadratach tutaj.

36 D. Cóż za mądry pomysł. [Ambient musician whose name is found in white noise”] ENO jest ojcem muzyki, którą należy puszczać w tle, a nie słuchać uważnie.

Jeśli twoja drużyna nie gra w Super Bowl, musisz zrobić sobie zabawę, a dla mnie sprowadzało się to do uświadomienia sobie podczas hymnu narodowego, że początkowe słowa hymnu mają tylko jedną sylabę. Szybko przyszedł mi do głowy pomysł ukrycia tych dźwięków w słowach takich jak „cheerio” i „Beyoncé”.

Początkowo kusił mnie fakt, że „Sztandar z gwiazdami” ładnie rozciągałby się w niedzielnej sieci. Początkowo przeprowadziłem burzę mózgów na temat listy wpisów, które ukrywałyby dźwięki, aż do MAFIA DONS/SHIRLEY/ACOLYTE, ale obawiałem się, że w miarę upływu czasu w przypadku niedzielnej układanki koncepcja ta zaniknie. Nie podobało mi się również to, że „wczesny” to dwie sylaby łamiące schemat.

Kiedy zdecydowałem się wypróbować łamigłówkę na dzień powszedni, umieszczenie odpowiedzi na temat w siatce było fajnym wyzwaniem. Chciałem, aby końce odpowiedzi na tematy znajdowały się blisko siebie, aby osoby rozwiązujące mogły łatwiej zobaczyć ciąg dźwięków, co oznaczało, że musiałem wykazać się kreatywnością w zakresie symetrii poziomej. Spośród wariantów, które wypróbowałem, ten projekt podobał mi się najbardziej, ponieważ zapewniał najczystsze wypełnienie, a także (w moich oczach) w pewnym sensie przywołuje na myśl powiewającą flagę.

Szczęśliwego czwartego lipca!

Chcesz wziąć udział w rozmowie na temat Igrzysk New York Timesa, a może uzyskać pomoc w rozwiązaniu szczególnie drażliwej zagadki? Tutaj jesteś:

Forum konkursów ortograficznych

READ  „Kup akcje Alphabet”, ponieważ zwiększa to stawkę AI, mówi starszy analityk

Recenzja Wordle’a

Towarzysz komunikacji

Rozwiązuj krzyżówki New York Timesa, korzystając z naszego przewodnika „Jak rozwiązać krzyżówki New York Timesa”. Przewodnik zawiera objaśnienia większości typów wskazówek, które zobaczysz w łamigłówkach oraz mini-szkolenie na końcu każdej sekcji.

Krzyżówka New York Timesa ma otwarty system przesyłania, a swoje łamigłówki można przesyłać online.

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Rozwiązanie jest już prawie gotowe, ale wymaga dokończenia trochę Czy chcesz dalszej pomocy? Jesteśmy z Tobą.

Uwaga spoiler: Subskrybenci mogą zapoznać się z kluczem odpowiedzi.

Czy próbujesz wrócić do głównej strony gier? Znajdziesz go tutaj.