31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Odbierz swoją broń”

„Odbierz swoją broń”

Ramzan Kadyrow, czeczeński przywódca i sojusznik prezydenta Rosji Władimir PutinPowiedział, że jest gotów zaatakować Polskę i że kraj europejski „powinien wycofać swoją broń”.

A Wideo Udostępniona środa Świergot Za pomocą BBC Dziennikarz Francis Skarr mówi, że Kadyrow „zamknął sprawę Ukrainy” i że „interesował się Polską”, wynika z tłumaczenia jego wypowiedzi.

„Po Ukrainie, jeśli otrzymamy polecenie, za sześć sekund pokażemy wam, do czego jesteśmy zdolni” – powiedział Kadyrow.

Polska była jednym z krajów, które dostarczyły Ukrainie broń do obrony przed trwającą od końca lutego inwazją rosyjską. Oświadczenie Khadiro podkreśla obawy wyrażane przez niektórych polskich przywódców, że Rosja może w przyszłości zaatakować Polskę.

Polski wiceminister spraw zagranicznych Pavel Zaplonsky powiedział w jednym z wywiadów, że choć nie dał żadnej konkretnej wskazówki, czy Putin może być obok Polski. Al Jazeera Ujawniono pod koniec marca tę „absolutną pewność”, że Putin chciałby zaatakować Polskę.

„Jednocześnie jesteśmy zaangażowani [Putin] Nie zrobi tego teraz, ponieważ jest zbyt zaangażowany w to, co dzieje się na Ukrainie” – powiedział Jablonsky.

Ramzan Kadyrow, czeczeński przywódca i sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina wezwał Polskę do „wycofywania broni”. Powyżej Kadyrow uczestniczy w przyjęciu z okazji Dnia Jedności Narodowej w Moskwie 4 listopada 2018 r.
Michael Svetlov / Getty Images

Wideo z Czeczeński przywódcaOd środy wieczorem otrzymał również prawie 25 000 wyświetleń, pokazując Kadirovowi prowadzącego Polskę z „oficjalnymi przeprosinami za to, co zrobiłeś naszemu ambasadorowi”.

Kadyrow wspomina o incydencie, który miał miejsce na początku tego miesiąca z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem. Zdobyte czerwoną farbą Na Dniu Zwycięstwa w Polsce. Posunięcie to jest protestem przeciwko wojnie Rosji na Ukrainie. Andrew i jego przedstawiciele zostali zmuszeni do opuszczenia terenu po incydencie.

„Nie zignorujemy tego” – powiedział Kadyrow w filmie. „Miej to w pamięci.”

READ  Polska ustawa o odkupieniu Holokaustu jest niesprawiedliwością - Od redakcji

Nie było od razu jasne, kiedy i gdzie nakręcono film.

Kadyrow nie jest jedynym sojusznikiem Putina Retoryka przeciwko Polsce W ostatnich tygodniach.

Oleg MorozowNa początku tego miesiąca członek rosyjskiego parlamentu i czołowy członek partii politycznej Putina Jedna Rosja zasugerował w angielskim tłumaczeniu telegramu, że „Polska powinna być numerem jeden w kolejce do donosów po Ukrainie”. Poczta.

Morozow nie powiedział, dlaczego uważa, że ​​Polska potrzebuje „denuncjacji”.

Newsweek Zwrócił się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji i Polski o informację zwrotną.