22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obina zdobyła brązowy medal w Polsce

Obina zdobyła brązowy medal w Polsce

E.J. Zdjęcie dostarczone przez Obina

(zaktualizowany) Filipiński olimpijczyk, strzelec bramkowy Ernest John „EJ” Opiena, w sobotę (czas filipiński) stanął na podium na śląskim etapie Diamentowej Ligi w Polsce, tym razem ze świeżym brązem.

Opina, która zdobyła historyczny brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce, ustanawiając nowy rekord Azji na 5,94 m (m), poprawiła 5,73 m, aby zająć trzecie miejsce w polskim zawodach.

Norwegia i numer jeden na świecie Sondre Guttormsen przeskoczył 5,73 m, ale przeskoczył poprzeczkę w zaledwie jednej próbie, aby zająć drugie miejsce.

Z drugiej strony świat nr. 3 Obiena musiała podjąć dwie próby, aby skutecznie pokonać wspomnianą wysokość, spychając ją tym samym do brązowego medalu.

Otrzymuj najnowsze wiadomości


Dostarczone do Twojej skrzynki odbiorczej

Zapisz się na codzienne biuletyny The Manila Times

Rejestrując się za pomocą adresu e-mail, potwierdzam zapoznanie się i akceptację Warunków świadczenia usług oraz Polityki prywatności.

Tymczasem szwedzki i numer 1 na świecie Mondo Duplantis zwyciężył w konkursie, pokonując 6,10 m, zdobywając złoty medal.

To było o 11 metrów mniej od rekordu świata 6,21 metra, który ustanowił na Mistrzostwach Świata.

Polska i nr 21 na świecie Piotr Liszek zajął czwarte miejsce w tym etapie na Śląsku z 5,63 m, podczas gdy amerykański nr 2 na świecie Chris Nilsson zamknął pierwszą piątkę z 5,53 m.

Nilsson zajął drugie miejsce za Duplantis na Mistrzostwach Świata.


READ  Polska ustawa o odkupieniu Holokaustu jest niesprawiedliwością - Od redakcji