5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Obcy” znalezieni w Peru to lalki złożone z kości zwierzęcych

„Obcy” znalezieni w Peru to lalki złożone z kości zwierzęcych

LIMA, Peru (AP) – To nie są kosmici. Tak w piątek stwierdzili eksperci medycyny sądowej z Peru w sprawie dwóch postaci w kształcie marionetek i rzekomej trójpalczastej dłoni skonfiskowanych przez władze celne w tym kraju Ameryki Południowej w zeszłym roku z przesyłki kierowanej do Meksyku.

Eksperci medycyny sądowej z Biura Prokuratora Generalnego Peru powiedzieli, że przedmioty wykonano z papieru, kleju, metalu oraz kości ludzkich i zwierzęcych.

Archeolog sądowy Flavio Estrada, który kierował analizą, stwierdził, że wyniki obalają przekonanie niektórych osób, że liczby pochodzą z „obcego ośrodka lub pochodzą z innej planety, co jest całkowicie błędne”.

„Wniosek jest prosty: są to lalki złożone z kości zwierząt z tej planety, przy użyciu nowoczesnych syntetycznych klejów, a więc nie były składane w czasach przedhiszpańskich” – powiedziała dziennikarzom Estrada. „Oni nie są kosmitami; Oni nie są obcokrajowcami.

Prokuratura Generalna nie ustaliła jeszcze, kto jest właścicielem przedmiotów. W piątek urzędnicy przekazali jedynie, że docelowym odbiorcą przedmiotów był obywatel Meksyku, zanim celnicy skonfiskowali je w październiku.

Meksykański dziennikarz José Jaime Mosan i niektórzy meksykańscy prawodawcy stali się przedmiotem międzynarodowych kpin we wrześniu Kiedy udał się przed parlament kraju, aby przedstawić dwie skrzynki zawierające rzekome mumie znalezione w Peru.

On i inni twierdzili, że są to „istoty inne niż ludzie i niebędące częścią naszej ziemskiej ewolucji”.

W listopadzie Mosan wrócił do Kongresu Meksyku z grupą peruwiańskich lekarzy i spędził ponad trzy godziny na poruszaniu kwestii „istot nieludzkich”, które według niego znaleziono w Peru, gdzie w 2017 r. wysuwał podobne twierdzenia. Biuro ustaliło, że w tym roku w Peru rzekome UFO były w rzeczywistości „nowo wyprodukowanymi lalkami, które pokryto mieszaniną papieru i sztucznego kleju, aby symulować obecność skóry”.

„Nie są to szczątki obcych przodków, którzy próbowali je przedstawić” – stwierdzono w raporcie z 2017 roku.

READ  Rosja traci w jeden dzień 25 czołgów i 37 pojazdów opancerzonych: Ukraina

W piątek eksperci pokazali reporterom dwie wysokie na dwie stopy lalki ubrane w czerwone, pomarańczowe i zielone ubrania. Powiedzieli, że badania wykazały, że do wykonania lalek użyto kości ptaków, psów i innych zwierząt.

Tymczasem rzekoma dłoń z trzema palcami została poddana badaniu rentgenowskiemu. Estrada stwierdził, że dłoń jest „całkiem zła” i została stworzona z ludzkich kości.