16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nvidia, AMD, Southwest, GameStop, Apple, KKR, CrowdStrike, Diamond Offshore i inne czynniki wpływające na rynek

Nvidia, AMD, Southwest, GameStop, Apple, KKR, CrowdStrike, Diamond Offshore i inne czynniki wpływające na rynek

W poniedziałek giełdy notowały głównie wzrosty, gdy Wall Street zapoznała się z tegotygodniową decyzją Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz najnowszymi danymi na temat inflacji w USA.

W poniedziałek Nvidia rozpoczęła handel na zasadzie skorygowanego podziału. Podział akcji Nvidii w stosunku 10 do 1
,

Lider w dziedzinie chipów sztucznej inteligencji, został uruchomiony w piątek po zamknięciu handlu. Akcje zamknęły się w piątek ceną 1208,88 USD. W poniedziałkowym handlu akcje wzrosły o 1,6% do 122,84 dolarów. Nvidia wzrośnie o 148% w 2024 roku.

Spółka Advanced Micro Devices spadła o 3,6% do 161,80 dolarów po obniżeniu ratingu akcji producenta chipów do równej wagi z powodu przeważenia w Morgan Stanley, a cena docelowa została utrzymana na poziomie 176 dolarów.

Akcje Southwest Airlines wzrosły o 8,1% po tym, jak aktywista Elliott Investment Management zdobył znaczne udziały w przewoźniku. Elliott powiedziała w poniedziałek, że zbudowała udziały w spółce Southwest o wartości około 1,9 miliarda dolarów, co czyni ją jednym z największych akcjonariuszy linii lotniczej.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Akcje GameStop spadły o 15%. Akcje tego sprzedawcy gier wideo spadły w piątek o 39%, co było najgorszym dniem od 4 lutego 2021 r., nawet po tym, jak Keith Gill, handlarz memami znany jako Roaring Kitty, wykorzystał w piątek transmisję na żywo, aby powtórzyć swoje zwyżkowe nastawienie do akcji.

Akcje Apple spadły o 0,6% przed rozpoczęciem w poniedziałek konferencji Worldwide Developers Conference. Wydarzenie, które potrwa do piątku, rozpocznie się przemówieniem dyrektora generalnego Tima Cooka w Cupertino w Kalifornii. Oczekuje się, że producent iPhone’a przedstawi swoją strategię dotyczącą oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli
,

W weekend powiedział, że „prawie 90%” indywidualnych akcjonariuszy głosowało za jego pakietem wynagrodzeń w firmie produkującej samochody elektryczne. W czwartek akcjonariusze będą głosować nad umową płacową Muska o wartości 56 miliardów dolarów. Pakiet zapewniający Muskowi około 300 milionów opcji na akcje motywacyjnych został zatwierdzony w 2018 roku przy poparciu ponad 70%. Jednak sędzia ze stanu Delaware uchylił tę decyzję w styczniu, powołując się na niewystarczające ujawnienia inwestorom Tesli. Zarząd spółki ponownie poddał ten sam pakiet pod głosowanie, przedstawiając nowe ujawnienia. Jest mało prawdopodobne, aby akcjonariusze zatwierdzili pakiet wynagrodzeń, napisał w poniedziałek analityk Bernstein Tony Sacconaghi. Akcje Tesli spadły o 1,2%.

READ  Woolworths: Dyrektor australijskiego sklepu spożywczego rezygnuje w związku z zarzutami o zawyżanie cen

Akcje spółki Diamond Offshore Drilling wzrosły o 10% do 15,38 dolarów po wyrażeniu zgody na jej zakup za około 1,6 miliarda dolarów Transakcja gotówkowa i giełdowa Autor: Noble Corp Diamond Offshore

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Akcje zostały wycenione na 15,52 USD za akcję, biorąc pod uwagę piątkową cenę zamknięcia.

KKR wzrosła o 11%, CrowdStrike wzrosła o 9,3%, a GoDaddy zyskał 2,1% po ogłoszeniu w piątek, że te trzy firmy dołączyły do ​​grupy. Standard & Poor’s 500 Później w tym miesiącu. Zastąpią Roberta Halfa
,

Comerica i Illumina
.

Huntington Bancshares spadł o 5,6% po tym, jak bank podał, że tak się spodziewa Wynik z tytułu odsetek za cały rok W tym roku spadnie o 1% do 4%, w porównaniu z poprzednimi przewidywaniami wynoszącymi 2% do 2%.

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected]