Podpisanie to kolejne zobowiązanie do przyspieszenia procesu zatwierdzania pierwszego małego reaktora modułowego w Polsce
Portland, Ore.–(ANTARA/Business Wire)- 7 września 2022 r. NuScale Power LLC (NuScale) i polska KGHM Polska Miedź SA (KGHM) podpisały pierwsze zlecenie na wykonanie prac podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Protokół rozpoczęcia prac w ramach umowy EWA (Early Works Agreement) podpisanej przez firmy w lutym 2022 roku.
W ramach zlecenia NuScale będzie nadal wspierać wniosek KGHM do Państwowej Agencji Atomistyki (PAA), pierwszy w Polsce wniosek o zastosowanie małych reaktorów modułowych (SMR) do oceny innowacyjnej technologii SMR firmy NuScale. Opracowanie dodatkowych raportów ze wstępnych analiz bezpieczeństwa i koordynacja z PAA. Zlecenie to przygotowuje również grunt pod kolejne prace nad EWA zaproponowane przez NuScale KGHM.
„Porozumienie to stanowi ważny kamień milowy w historii partnerstwa NuScale i KGHM, w którym KGHM i Polska są liderami w wyścigu o szybką redukcję emisji na całym świecie” – powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale Power. NuScale z dumą współpracuje z KGHM, doświadczonym liderem innowacji, i cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad nową erą zaawansowanych dostaw czystej energii i zaradzić kryzysowi klimatycznemu.
Oprócz podpisania na forum, obie firmy zorganizowały konferencję prasową podkreślającą kontynuację współpracy i wcześniej tego dnia odwiedziły go premier Polski Mateusz Morawiecki, który został pokrótce poinformowany o stanie technologii NuScale.
Ogłoszenie to jest kolejnym ważnym krokiem w budowaniu podstaw do rozpoczęcia projektu wdrożenia pierwszej elektrowni NuScale VOYGR™ SMR w Polsce i Europie Środkowej.
O mocy NuScale
NuScale Power (NYSE: SMR) jest gotowy do zaspokojenia różnorodnych potrzeb energetycznych klientów na całym świecie. Opracowano technologię jądrową małego reaktora modułowego (SMR), aby zapewnić energię do wytwarzania energii, ciepłownictwa, odsalania, produkcji wodoru na skalę komercyjną i innych zastosowań związanych z ciepłem procesowym. Przełomowy moduł NuScale Power Module™ (NPM), kompaktowy, bezpieczny ciśnieniowy reaktor wodny, może generować do 77 megawatów energii elektrycznej (MWe) i może być skalowany w celu zaspokojenia potrzeb klientów. 12-jednostkowa elektrownia NuScale VOYGR™-12 ma moc wytwórczą 924 MWe, a NuScale oferuje również cztero-jednostkowe VOYGR-4 (308 MWe) i sześcio-jednostkowe VOYGR-6 (462 MWe) oraz inne konstrukcje. Na podstawie wymagań klienta.
O KGHM Polska Miedź SA
Wypowiedzi prognozujące
Niniejsza informacja prasowa może zawierać „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu przepisów „bezpiecznej przystani” amerykańskiej Ustawy o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych z 1995 r. Stwierdzenia dotyczące przyszłości można zidentyfikować za pomocą słów takich jak „oszacowanie”. „plan”, „projekt”, „prognoza”, „zamierzanie”, „przewidywanie”, „przewidywanie”, „nadzieja”, „szukanie”, „cel” lub inne podobne wyrażenia lub wyrażenia, które przewidują lub implikują przyszłe wydarzenia lub trendy lub to są fakty historyczne, a nie raporty. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości są z natury obarczone ryzykiem, niepewnością i założeniami. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić w wyniku wielu czynników. Należy zachować ostrożność, opierając się na tych i innych stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Ze względu na znane i nieznane zagrożenia, wyniki NuScale mogą znacząco odbiegać od jej oczekiwań i prognoz. NuScale w szczególności zrzeka się obowiązku aktualizacji tych wypowiedzi prognozujących. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości nie powinny być uważane za reprezentujące szacunki NuScale na jakąkolwiek datę po dacie tej publikacji. W związku z tym nie należy nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości.
Łączność
Diane Hughes, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji, NuScale Power
(C) (503) 270-9329
Źródło: Moc NuScale
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35